Alpejski PŚ: Vlhová liderką klasyfikacji po Levi

fot: Sport-IT

Nie jest zaskoczeniem fakt, że dwa slalomy w Levi zmieniły sytuację w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Podwójne zwycięstwo Petry Vlhovej w połączeniu z trzecim miejscem w Sölden daje jej pewne prowadzenie w walce o Dużą Kryształową Kulę.

fot: Sport-IT

260 punktów na 300 możliwych – takim dorobkiem może pochwalić się Słowaczka. Na drugim miejscu plasuje się Michelle Gisin, która w ostatni weekend w Finlandii zarobiła 125 punktów – tyle samo co Mikaela Shiffrin. Amerykanka nie startowała jednak na lodowcu Rettenbach, gdzie Szwajcarka zajęła czwarte miejsce, zgarniając 50 oczek. Zwyciężczyni październikowego giganta, Marta Bassino, spadła w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce, wyprzedzona jeszcze przez Austriaczkę Katharinę Liensberger – Włoszka dołożyła w Levi do dorobku z października jedynie 13 oczek, podczas gdy Liensberger zgarnęła 120 punktów.

Klasyfikacja generalna kobiet

Czołowa czwórka klasyfikacji slalomowej przedstawia się identycznie, z tą różnicą, że Shiffrin i Gisin zajmują drugie miejsce ex aequo z wynikiem 125 pkt. Na piątym miejscu plasuje się Wendy Holdener z zaledwie połową dorobku liderki na koncie.

Klasyfikacja slalomu kobiet

 

Źródło: inf. własna