Alpejski PŚ Val d’Isère. Breezy Johnson pierwsza w próbie generalnej przed zjazdem

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Breezy Johnson zajęła pierwsze miejsce na drugim i ostatnim treningu zjazdu w Val d’Isère przed zawodami Pucharu Świata, które odbędą się już jutro. Johnson wysoko była również na wczorajszym treningu i dziś potwierdziła, że może liczyć się w rywalizacji o punkty. 

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Drugi trening, jaki odbył się dziś w Val d’Isère był jednocześnie ostatnim, w jakim mogły sprawdzić się zawodniczki przed rywalizacją w Pucharze Świata w zjeździe w tej miejscowości. Na piątek i sobotę zaplanowane są już zawody o punkty. W dzisiejszej próbie najlepiej spisała się Amerykanka Breezy Johnson, która wczoraj zajęła drugie miejsce tuż za swoją koleżanką z kadry narodowej Alice McKennis Duran. Tym razem nie znalazł się nikt lepszy od Johnson, a druga zawodniczka – Mirja Puchner – miała do reprezentantki USA aż 0,63 sek. straty. Kolejną dobrą próbę zaliczyła także Sofia Goggia, która była dziś trzecia (+0,93 sek.).

Sukces w snowboardowym Pucharze Świata odniosła niedawno Ester Ledecka, która teraz mierzy w zwycięstwo w narciarstwie alpejskim. Czeszka na drugim treningu została sklasyfikowana na miejscu piątym (+1,23 sek.), a lepsza od niej była jeszcze Norweżka Kajsa Vickhoff Lie, która była czwarta (+1,23 sek.). Za Ledecką na miejscu szóstym znalazła się Nicole Schmidhofer (+1,37 sek.), a o jeszcze jedno miejsce dalej uplasowa się Szwajcarka Jasmina Suter (+1,43 sek.). W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Tamary Tipplier (ósme miejsce, +1,54 sek.) oraz dla Jacqueline Wiles i Ilki Štuhec (ex aequo na miejscu dziewiątym, +1,59 sek.).

Pełne wyniki 2. treningu

Źródło: własne/FIS