Alpejski PŚ Val d’Isere. Alice McKennis najlepsza na pierwszym treningu

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Alice McKennis Duran uzyskała najlepszy czas podczas pierwszego treningu zjazdu przed Pucharem Świata w Val d’Isere. Był to szczególnie dobry dzień dla Amerykanek, gdyż na drugim miejscu uplasowała się rodaczka McKennis, Breezy Johnson. Kolejny trening zjazdu odbędzie się jutro, natomiast w piątek zawodniczki czeka rywalizacja o punkty.

fot. Andrea Miola ©

Pierwsze zawody w zjeździe w Pucharze Świata 2020/2021 mają już za sobą panowie, którzy w poprzedni weekend mieli swoje zmagania w Val d’Isere. Dokładnie w tym samym miejscu w tym tygodniu odbędzie się rywalizacja kobiet. Zanim panie powalczą o punkty Pucharu Świata, muszą odbyć treningi na trasie zjazdowej O.K. W pierwszym treningu, który przeprowadzono w środę, najlepszy wynik uzyskała Amerykanka Alice McKennis Duran. Blisko pierwszego miejsca była jej rodaczka Breezy Johnson, która miała czas gorszy o 0,14 sek. i zajęła drugie miejsce. Na pozycji trzeciej uplasowała się Norweżka Kajsa Vickhoff Lie (0,26 sek.) ex aequo z Sofią Goggią, a na piątym zdobywczyni małej kryształowej kuli za poprzedni sezon – Corinne Suter (+0,40 sek.). Liderka Pucharu Świata Petra Vlhova została sklasyfikowana na 22. lokacie ze stratą 1,93 sek.

Pełne wyniki 1. treningu zjazdu

Amerykanki z pewnością mogą zaliczyć trening do udanych pomimo braku najsilniejszego składu. W Val d’Isere nie pojawi się Mikaela Shiffrin, zabraknie także Alice Merryweather, która postanowiła zrobić sobie kilkutygodniową przerwę ze względów zdrowotnych. W dzisiejszym treningu nie pojawiła się także Laurenne Ross.

W zjeździe w Val d’Isere nie wystartuje także Maryna Gąsienica-Daniel, która dziś walczy o wygraną w Pucharze Europy w austriackim Hippach.

Źródło: własne/FIS