Alpejski PŚ: Sobotnie zjazdy w Wengen i Altenmarkt odwołane

fot. flightlog / CC BY

fot. flightlog / CC BY
fot. flightlog / CC BY

Zima zrobiła nam się piękna, śniegu jest pod dostatkiem, ale w niektórych miejscach opady mogłyby dać sobie na wstrzymanie. Na przykład w Wengen i Altenmarkt, gdzie dziś miały odbyć się zawody alpejskiego PŚ w zjeździe. Niestety nie jest to odpowiednia pogoda na rywalizację w zjeździe i sędziowie zmuszeni zostali do odwołania wyścigów. 

W przypadku PŚ mężczyzn tylko jeden zjazd odbył się w tym sezonie planowo, w Val Gardenie. Odwołane były zjazdy w Lake Louise i Beaver Creek, ale tam problemem był brak śniegu. W Val d’Isere miały miejsce zmagania w zjeździe w zastępstwie Beaver Creek, a kolejnego zjazdu nie udało się przeprowadzić w Santa Caterinie. W programie PŚ jest jeszcze 5 zjazdów, co dałoby w sumie 7 zjazdów w sezonie, ale FIS rozważa przeniesienie odwołanych zawodów z Wengen do Beaver Creek. Miałyby się one odbyć tydzień przed finałami w Aspen. Jutro w Wengen zawodnicy powinni ścigać się w slalomie. Dziś nie było możliwości przygotowania trasy zjazdu, na którą spadło pół metra świeżego śniegu.

W przypadku kobiet jak dotąd wszystko szło zgodnie z planem. Szczęście jednak skończyło się wraz z wizytą w Altenmarkt. Nie było ani jednego z zaplanowanych treningów, a dziś również nie było szans na trening, który był ustalony na godzinę 9:15, a skoro nie było treningu to tym bardziej nie mogło być zawodów. Nie zrezygnowano ze zjazdu całkowicie, bo został on przeniesiony na jutro. Ma rozpocząć się on o 12:15. Trening przed zjazdem wystartuje o 9:15. Prognozy pogody na niedziele są już o wiele lepsze. Nie będzie za to kombinacji. Gdyby zdecydowano się na przeprowadzenie zawodów w kombinacji, to zawodniczki musiałyby wykonać 3 przejazdy jednego dnia (trening, zjazd i slalom).

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.