Alpejski PŚ: Slalom w Levi bez Szwedek

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Jak poinformowała telewizja SVT, Szwedki nie wezmą udziału w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w Levi. Kadra Trzech Koron po przylocie do Kittilä trafiła na kwarantannę.

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Pozytywny wynik testu uzyskał trener reprezentacji, Christian Thoma. Wobec tego fińskie władze zadecydowały o skierowaniu całej kadry na kwarantannę i niedopuszczeniu Szwedek do zawodów. Obecnie Szwedzi starają się jak najszybciej wrócić do domu.

W najbliższy weekend w Levi odbędą się dwa slalomy – jeden planowy, a drugi przeniesiony z Killington. Brak startu w obu z pewnością utrudni sytuację Anny Swenn-Larsson. Wicemistrzyni świata z Åre w ubiegłym sezonie zajęła piąte miejsce w klasyfikacji slalomowej, dwukrotnie stając na podium w tej konkurencji.

Kwarantanna stawia też pod znakiem zapytania start Szwedek w slalomie równoległym w Lech/Zürs w przyszłym tygodniu. — W tym momencie nie jesteśmy pewni, ale mamy nadzieję, że kwarantanna nie wpłynie na nasze dalsze plany — powiedział w rozmowie z nami kierownik alpejskiej reprezentacji Szwecji, Tommy Eliasson.

 

źródło: inf. własna/SVT/Helsingin Sanomat