Alpejski PŚ: Slalom równoległy na skoczni w Holmenkollen

fot: Georges Ménager / CC BY NC ND

fot: Georges Ménager  / CC BY NC ND
fot: Georges Ménager / CC BY NC ND

Słynny norweski kompleks sportowy Holmenkollen będzie gospodarzem alpejskiego Pucharu Świata. Zawody slalomu równoległego odbędą się 1 stycznia 2018 roku, a metą będzie zeskok skoczni w Oslo.

Międzynarodowa Federacja Narciarska przeniosła zawody do Norwegii ze względu na kłopoty ze śniegiem w Niemczech. Pierwotnie gospodarzem miało być bowiem Monachium. Z decyzji podjętej przez FIS był zadowolony dyrektor sportowy norweskiej federacji narciarskiej Claus Ryste, który nie ukrywa, że cieszy się z poszerzania horyzontów w tym kraju. – Holmenkollen znane jest przed wszystkim ze skoczni narciarskiej. Od lat odbywają się tutaj także zawody PŚ w skokach i biegach narciarskich, biathlonie i kombinacji norweskiej. Teraz będziemy gospodarzami piątej dyscypliny zimowej – mówił Norweg.

Szczególna będzie także trasa zawodów w Holmenkollen. Start odbędzie się na wzniesieniu naprzeciw skoczni narciarskiej, gdzie podczas zawodów w skokach i biegach znajduje się miejsce dla widzów i zakończy na jej zeskoku. Slalom równoległy zostanie rozegrany wieczorem przy świetle reflektorów, aby nie kolidował z innymi rozgrywanymi w tym czasie zawodami.

Źródło: polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.