Alpejski PŚ: Sezon mają z głowy jeszcze przed startem

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Szwajcarska alpejka Aline Danioth i jej rodak Sandro Jenal nie doczekali się jeszcze rozpoczęcia nowego sezonu, a już muszą się z nim pożegnać. Oboje doznali niedawno poważnych kontuzji, którzy eliminują ich z jazdy na nartach na najbliższych kilka miesięcy. 

W niedzielę przedstawialiśmy listę zawodników, którzy nie będą obecni na otwarciu sezonu w Sölden. Znalazło się na niej miejsce również dla Aline Danioth, która dopiero niedawno wróciła do treningów po kontuzji więzadła, której nabawiła się w styczniu. Mieliśmy jednak nadzieję na zobaczenie Aline w Pucharze Świata już wkrótce lecz niestety nadzieje te zostały rozwiane z powodu kolejnej kontuzji. 22-latka podczas wtorkowego treningu w stacji narciarskiej Diavolezza zerwała więzadło krzyżowe przednie, to samo które ucierpiało w styczniu podczas zawodów w slalomie równoległym w Sestriere. Zawodniczka po swoim wypadku została przewieziona do Sankt Moritz na szczegółowe badania, które wykazały tę kontuzję. Za kilka dni Danioth powinna przejść operację rekonstrukcji więzadła w Szpitalu Uniwersyteckim Balgrist w Zurychu.
Również na Diavolezzy kontuzjowany został zawodnik szwajcarskiej kadry B Sandro Jenal. Upadł on podczas treningu slalomu giganta w sobotę, w wyniku czego złamał lewą nogę. Jenal tego samego dnia przeszedł operację i niestety będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy.Źródło: swiss-ski.ch