Alpejski PŚ: Program zawodów w Squaw Valley

fot. Michael Schout / CC BY NC

fot. Michael Schout / CC BY NC

Podczas gdy czołowi zawodnicy startujący w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn mogą już myśleć o finałach w Aspen, panie rywalizujące w konkurencjach technicznych mają do wykonania jeszcze zadanie jakim są zawody w Squaw Valley.

Squaw Valley to miejscowość, z której pochodzi dobrze znana kibicom narciarstwa alpejskiego zawodniczka – Julia Mancuso. Będzie to powrót Pucharu Świata po blisko 50 latach do tego kalifornijskiego ośrodka narciarskiego. Pierwsze zawody PŚ w Squaw Valley odbyły się w sezonie 1968/1969 i rywalizowali wtedy zarówno mężczyźni jak i kobiety. W 1960 roku zorganizowano tam Zimowe Igrzyska Olimpijskie i jednocześnie Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim. W ostatnich dniach spadło tam sporo świeżego śniegu, a więc na zawody nie powinno zabraknąć białego puchu. Można też liczyć na to, że nie tylko sama trasa będzie pokryta śniegiem, ale również okolice, co zawsze jest przyjemniejsze dla oka.

W Squaw Valley panie będą ścigać się dwa dni. W piątek odbędą się zawody w slalomie gigancie, a w sobotę w slalomie. Będzie to ostatnia okazja na zapewnienie sobie miejsce w finałach w Aspen dla zawodniczek, które aktualnie nie mogą być pewne występu w ostatnich zawodach sezonu. Z drugiej strony jest bardzo prawdopodobne, że już kalifornijskie zawody wyłonią zwyciężczynie klasyfikacji slalomu i slalomu giganta. Obecnie w slalomie prowadzi Mikaela Shiffrin, a w gigancie Tessa Worley.

Kibice w Polsce mogą szykować się na wieczorne oglądanie transmisji z zawodów ze względu na 9-godzinną różnicę czasu.

Program zawodów alpejskiego PŚ w Squaw Valley:

Piątek, 10.03.2017
19:00 (CET) / 10:00 (UTC) – Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd
22:00 (CET) / 13:00 (UTC) – Slalom gigant kobiet, drugi przejazd

Sobota, 11.03.2017
19:00 (CET) / 10:00 (UTC) – Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd
22:00 (CET) / 13:00 (UTC) – Slalom gigant kobiet, drugi przejazd

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.