Alpejski PŚ: Program zawodów w Jeongseon

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Rok temu trasy olimpijskie w Jeongseon testowali panowie. Natomiast w tym tygodniu w Korei odbędzie się próba przedolimpijska dla pań, na trasach, na których w 2018 roku będą one rywalizować podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Już jutro odbędzie się pierwszy trening przed Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. 

W Jeongseon zawodniczki będą ścigać się w konkurencjach szybkościowych. Odbędą się jedne zawody w zjeździe i jedne w supergigancie. Zjazd oczywiście musi być poprzedzony przynajmniej jednym treningiem. W tym przypadku treningi będą dwa: jeden w czwartek i jeden w piątek. Natomiast zawody zaplanowane są na sobotę (zjazd) i na niedzielę (super G). Dla fanów z Europy godzina, o której będą przeprowadzane zawody nie są zbyt sprzyjające. Ten kto będzie chciał na żywo obejrzeć zmagania zawodniczek w Korei, będzie musiał poświęcić przynajmniej kilkadziesiąt minut nocnego snu.

Jeongseon będzie miejscem, gdzie rozstrzygać się będzie sprawa medali na ZIO 2018 w konkurencjach szybkościowych i kombinacji. Zawody w konkurencjach technicznych będą przeprowadzone w Yong Pyong.

Program PŚ w Jeongseon:

Czwartek, 2.03.2017
3:00 (CET) – Pierwszy trening, Zjazd

Piątek, 3.03.2017
3:00 (CET) – Drugi trening, Zjazd

Sobota, 4.03.2017
3:00 (CET) – Zjazd

Niedziela 5.03.2017
3:00 (CET) – Super G

Źródło: hellopyeongchang.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.