Neo_II, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Fani narciarstwa alpejskiego cieszą się w ten weekend na zaplanowany narciarski klasyk w austriackim Kitzbuehel. Niestety już na tym etapie wiadomo, że nie wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Niekorzystna prognoza pogody wymusiła na organizatorach zmiany, które na zasadzie efektu domina wymusiły też zmiany w planie kobiecego PŚ we włoskiej Cortinie d’Ampezzo.

Neo_II, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Slalom przed zjazdem

Ostatecznie plan zawodów przedstawia się następująco. W piątek, 21 stycznia o 11:30 zgodnie z planem rozegrany ma zostać pierwszy zjazd mężczyzn. Natomiast drugi zjazd został zamieniony miejscami ze slalomem. Tym samym slalom zaplanowany został na sobotę 22 stycznia – pierwszy przejazd o 10:30, drugi – o 13:30, zaś drugi zjazd na niedzielę, 23 stycznia na godzinę 13:30.

Zmiany też u kobiet

To wymusiło także zmiany w programie u kobiet, które pojadą w Cortinie d’Ampezzo. Nie zostało to podane oficjalnie, ale wynika to prawdopodobnie z przyczyn telewizyjnych – w przypadku nie wprowadzenia zmian transmisje z zawodów męskich i kobiecych by się pokrywały. Sobotni zjazd został przesunięty z godziny 10:00 na 11:30, zaś supergigant pozostaje o 11:45.

źródło: gazzetta.it – uwaga: na stronie FIS podane są inne godziny rozpoczęcia zawodów