fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim już za nami, niemniej zawodnicy stratują cały czas w zawodach różnej rangi i – cały czas doznają kontuzji, w które miniony sezon był wyjątkowo obfity.

Z Włoch przyszły niewesołe informacji o prawdopodobnym zerwaniu więzadła krzyżowego przez utytułowanego i doświadczonego Christofa Innerhofera, który upadł podczas mistrzostwa Włoch w Cortinie. Póki co nie ma jeszcze ostatecznej diagnozy, ale istnieje spore podejrzenie poważnej kontuzji.

W międzyczasie jego rodak, również doświadczony Stefano Gross w Brescii przeszedł udaną operację kolana. – Miałem problemy przez cały sezon, a przed zawodami w Kranjskiej Gorze powiedziano mi, że krzyżowiec prawego kolana praktycznie zniknął. Rywalizowałem jednak w dwóch kolejnych wyścigach, a potem kazałem dr Stefani działać w Brescii. Rehabilitację przejdę w Parmie z Lucą Caselli. Kiedy wrócę? Liczę na to, że wrześniu – optymistycznie na swoje szanse patrzy slalomista.

Młoda, bo ledwie 19-letnia Szwajcarka Camille Rast w mistrzostwach swego kraju zdobyła złoty medal w slalomie gigancie, ale po upadku w slalomie zerwała więzadło krzyżowe i czeka ją długa rehabilitacja. – W tej chwili nie jest mi to łatwo zaakceptować ponieważ ta kontuzja przyszła wtedy, kiedy osiągnęłam swój najwyższy poziom. Ale to niestety część naszego sportu. Będę ciężko pracować przez cały okres rehabilitacji, aby wrócić w przyszłym sezonie – powiedziała Rast szwajcarskim mediom.

Operacje przeszła też Słowenka Meta Hrovat. Utalentowana 20-latka za pośrednictwem Instagrama (gdzie wrzuciła zdjęcie o kulach) poinformowała o tym, że operacja okazała się udana i czeka ją teraz intensywna rehabilitacja. O leczeniu kontuzji za pośrednictwem tego samego medium poinformowała też mniej znana i utytułowana, ale bardzo barwna postać czeskiej kadry narciarstwa alpejskiego – Katerina Paulathova.

Również i z Austrii napłynęły informacje o kontuzjach Christiana Hirschbuehla, który upadł w Kranjskiej Gorze – na szczęście w jego przypadku obędzie się bez operacji oraz Christiny Ager, która podczas mistrzostw kraju miała mniej szczęścia – uderzyła w bandy, naciągnęła więzadło w kolanie i też już ma za sobą operację.

Rekonwalescentom pozostaje tylko życzyć powrotu do zdrowia.

źródło: oasport.it, nau.ch, Instagram, skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.