Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel przeszła eliminacje

11:24, 26.11.2020 Wojciech Nowakowski Aktualizacja: 13:58, 26.11.2020

Dwunaste miejsce i awans do fazy zasadniczej zawodów równoległych - to wynik Maryny Gąsienicy-Daniel w porannych eliminacjach w Lech/Zürs. Polka tym samym zapewniła sobie najlepszy wynik w historii swoich startów w Pucharze Świata.

W pierwszym przejeździe na czerwonej trasie Polka uzyskała wynik 23,88 s, co w łącznej klasyfikacji dawało jej 31. miejsce. Jej wynik na niebieskiej trasie - 23,28 s - był szóstym na tej części stoku i dał jej awans na dwunastą pozycję, gwarantującą start w popołudniowej fazie zasadniczej.

Tym samym Maryna Gąsienica-Daniel jest już pewna uzyskania najlepszego wyniku w swojej karierze w Pucharze Świata. Do tej pory najwyższe miejsce, która nasza alpejka zajęła, to 17. pozycja w slalomie równoległym w Courchevel w sezonie 2017/2018.

Kwalifikacje wygrała Lara Gut-Behrami, która nad Polką miała 0,64 s przewagi. Na kolejnych miejscach uplasowały się Sara Hector, Petra Vlhová i Marta Bassino. Do czołowej szesnastki nie awansowały m.in. Alice Robinson, Wendy Holdener, Sofia Goggia czy Ester Ledecká.

W pierwszej rundzie nasza reprezentantka zmierzy się z piątą w kwalifikacjach Amerykanką Paulą Moltzan. Początek zmagań zaplanowany jest na 17:45.

Pełne wyniki kwalifikacji są dostępne tutaj.

źródło: inf. własna