Alpejski PŚ: Koniec sezonu kobiet. Zawody w Åre odwołane. Brignone z Pucharem Świata

fot. fis-ski.com

Narciarki alpejskie, które chciały jeszcze powalczyć o zwycięstwa w klasyfikacjach poszczególnych konkurencji Pucharu Świata, muszą schować marzenia na przyszłość. Odwołano bowiem zawody w Åre. To oznacza, że sezon 2019/2020 został oficjalnie zakończony.

Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa, nadchodzące zawody alpejskiego Pucharu Świata pań w Are zostały odwołane. Taka decyzja zapadła po nowych zaleceniach szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego. Międzynarodowa Federacja Narciarska podkreśla, że zdrowie sportowców i wszystkich innych uczestników, a także ogółu społeczeństwa są na pierwszym planie.

To oznacza, że Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczyła Włoszka Federica Brignone. W Åre do rywalizacji miała wrócić Amerykanka Mikaela Shiffrin, która opuściła cztery zawody z powodu nagłej śmierci ojca. Do tego czasu była liderką cyklu i chciała spróbować powalczyć o czwartą z rzędu Kryształową Kulę. Brignone jest z kolei pierwszą Włoszką, która sięgnęła po Puchar Świata.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj