Alpejski PŚ: Kajsa Lie i Alie McKennis najszybsze na pierwszym treningu kobiet w Lake Louise, odwołana próba mężczyzn w Beaver Creek

22:45, 03.12.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 19:25, 04.12.2019

Norweżka Kajsa Vickhoff Lie i Amerykanka Alice McKennis były najszybszymi zawodniczkami na pierwszym treningu zjazdu kobiet w Lake Louise. Obie uzyskały dokładnie ten sam czas. Nie odbył się natomiast pierwszy trening zjazdu mężczyzn w Beaver Creek, który już wcześniej został odwołany.

Alice McKennis była dziś jedną z dwóch alpejek, które uzyskały najlepszy czas na pierwszym treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Lake Louise. 30-latka, która z powodu kontuzji nie startowała w sezonie 2018/2019  wydaje się być dobrze przygotowana do nowego sezonu. Jej ostatnim startem w Pucharze Świata w zjeździe były finałowe zawody w Are w marcu 2018 roku, w których zajęła trzecie miejsce. Taki sam czas uzyskała dziś Norweżka Kajsa Vickhoff Lie, która startowała dopiero z numerem 37.  Lie jest byłą mistrzynią świata juniorek w zjeździe. Tytuł ten zdobyła w 2018 roku w Davos. Trzecie miejsce dziś zajęła Mikaela Shiffrin, liderka Pucharu Świata. Jej czas był gorszy od najlepszego o 0,17 sek. Dobrze przed zawodami Pucharu Świata zaprezentowała się także zwyciężczyni klasyfikacji zjazdu z poprzedniego sezonu - Nicole Schmidhofer. Austriaczka straciła do najlepszych dziś zawodniczek 0,82 sek. Na pozycji piątej uplasowała się mistrzyni olimpijska Sofia Goggia (+0,89 sek.), na szóstej Mirjam Puchner (+0,99 sek.), a na siódmej Tina Weirather (+1,08 sek.). Ósma była Ester Ledecka ze stratą 1,11 sek.

Wyniki 1. treningu zjazdu kobiet w Lake Louise

Na dziś zaplanowany był także trening zjazdu mężczyzn w Beaver Creek. Podjęto jednak decyzję o jego odwołaniu już na długo przed planowaną godziną rozpoczęcia. Na trasie Birds of Prey alpejczycy zaprezentują się więc dopiero jutro.

Źródło: własne