Alpejski PŚ: Henrik Kristoffersen i Mikaela Shiffrin nadal na czele w klasyfikacjach generalnych PŚ

fot. redbull.com

fot. redbull.com

Po zawodach mężczyzn w szwajcarskim Wengen oraz we Flachau i Sestriere u pań, przyjrzeliśmy się klasyfikacjom generalnym Pucharu Świata. Niezmiennie na prowadzeniu są Henrik Kristoffersen oraz Mikaela Shiffrin. 

U panów w czołowej siódemce nie doszło do żadnych znaczących zmian. Henrik Kristoffersen ciągle prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ (691 pkt). Norweg ma przewagę 78 punktów nad Alexisem Pinturault (613 pkt). Francuz może sobie pluć w brodę, iż nie ukończył niedzielnego slalomu, miał dużą okazję na odrobienie znacznej ilości strat. Na trzecim miejscu znajduje się Aleksander Aamodt Kilde. Norweg traci do lidera równe 100 punktów. Kolejne miejsca zajmują: zwycięzca superkombinacji – Matthias Mayer (512 pkt), zwycięzca zjazdu – Beat Feuz (461 pkt) i Vincent Kriechmayr (418 pkt). Z 10. miejsca na 8. przesunął się najlepszy w slalomie – Clement Noel (340 pkt). Za nim plasują się Daniel Yule (335 pkt) i Victor Muffat-Jeandet (316 pkt).

W klasyfikacji superkombinacji niezmiennie prowadzi Alexis Pinturault (180 pkt). Drugi Aleksander Aamodt Kilde traci już 68 pkt (112 pkt). Dwa punkty za Norwegiem znajduje się Loic Meillard (110 pkt). Na czwartym miejscu jest wygrany z piątku – Matthias Mayer (100pkt).

Zmiany zaszły w tabeli najlepszych zjazdowców. Beat Feuz po zwycięstwie w Wengen wyprzedził Dominika Parisa. Różnica między nimi wynosi 16 pkt. Daleko z tyłu znajduje się reszta zawodników. Thomas Dressen, który wskoczył na pudło w tej konkurencji traci do lidera 199 pkt. Co ciekawe, czołowa trójka tej konkurencji kształtuje się tak samo jak wyniki ostatniego zjazdu, gdzie najlepszy był Feuz przed Parisem i Dressenem.

Natomiast u slalomistów doszło do małego przetasowania na podium. Henrik Kristoffersen ciągle prowadzi (402 pkt), jednak za nim jest już Clement Noel (340 pkt). Wyprzedził on Daniela Yule’a (335 pkt).

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Mimo dwóch porażek Mikaeli Shiffrin z Petrą Vlhovą, Amerykanka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Shiffrin uzbierała 975 punktów i wyprzedza Słowaczkę o 249 oczek (726 pkt). Vlhova wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone (715 pkt). Reszta zawodniczek traci już dużą ilość punktów. Na kolejnych miejscach znajdują się: Wendy Holdener (493 pkt), Marta Bassino (415 pkt), Michelle Gisin (405 pkt), Viktoria Rebensburg (378 pkt), Sofia Goggia (349 pkt), Katharina Liensberger (332 pkt), Corinne Suter (325 pkt).

W rankingu slalomistek przewodzi Mikaela Schiffrin (440 pkt) przed Petrą Vlhovą (360 pkt). Na trzecie miejsce wysunęła się Szwedka Anna Swenn-Larsson (235 pkt), która wyprzedziła Katharinę Liensberger (231 pkt).

U gigancistek nie doszło do żadnych zmian w czołowej trójce. Federica Brignone nadal prowadzi (375 pkt), jednak jej przewaga nad Mikaelą Shiffrin zwiększyła się z 19 do 59 punktów (314 pkt). Na trzecim miejscu niezmiennie jest Marta Bassino (264 pkt). Po piętach depcze jej Petra Vlhova (253 pkt).

W klasyfikacji zawodów równoległych nadal najlepsza jest Petra Vlhova (113 pkt). Mimo słabego występu w Sestriere wyprzedza najlepszą we Włoszech Clarę Direz (100 pkt). Trzecia jest Federica Brignone (90 pkt).

Klasyfikacja generalna kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.