Alpejski PŚ. Gut-Behrami wygrała pierwszy trening w Cortinie d’Ampezzo. Na Strefie dziś nie jeździli

fot. Andrea Miola ©

Lara Gut-Behrami okazała się najszybsza podczas pierwszego treningu zjazdu przed alpejskim Pucharem Świata w Cortinie d’Ampezzo. W tym samym czasie drugą próbę mieli mieć panowie w Kitzbühel, ale jury odwołał przejazd. 

fot. Andrea Miola ©

Cortina d’Ampezzo to jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na świecie. Właśnie tam przed dwoma laty o medale czempionatu globu walczyli alpejczycy. Wówczas w rywalizacji kobiet po złoto w zjeździe sięgnęła Corinne Suter. W środę w treningu najlepsza była jednak jej rodaczka – Lara Gut-Behrami. Doświadczona zawodniczka pokonała prestiżową trasę w czasie 1:36,23 s.

Trening na Streifie odwołany

Za plecami Gut-Behrami uplasowała się ścigająca rekord Stenmarka – Mikaela Shiffrin. Amerykanka straciła do Szwajcarki 0,16 s, ale pokazuje, że może być groźna. Kiara Weidle również głosiła akces do walki o podium, bo zajęła w treningu trzecie miejsce ze stratą 0,49 s do najlepszej.

Pełne wyniki

Równocześnie do treningu kobiet miał odbyć się także przejazd próbny mężczyzn w Kitzbühel. We wtorek najlepszy był Ryan Cochran-Siegle. W środę jednak nikt nie mógł przetestować Streifa, bo jury odwołało trening jeszcze dzień wcześniej.

Mateusz Król
Obserwuj