Alpejski PE: Zwycięstwo Kathariny Liensberger w slalomie na inaugurację w Funesdalen

17:46, 29.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:57, 29.11.2017

W szwedzkim Funesdalen odbyły się dziś pierwsze zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w sezonie 2017/2018. Zawodniczki rywalizowały w slalomie, a zwyciężyła Katharina Liensberger. Polki nie startowały.

Zawody slalomowe na górze Smebacken w Funesdalen zainaugurowały kolejną edycję alpejskiego Pucharu Europy. Kilka zawodniczek, które przyjechały do Szwecji kilka dni temu zajęło dobre miejsca w slalomie PŚ w Killington i to po nich można było się spodziewać najlepszej jazdy. Po pierwszym przejeździe prowadziła Katharina Liensberger, która w Killington była 15. Drugie miejsce ze stratą 0,43 sek. miała Marina Wallner (9. w Killington), a trzecie Szwedka Magdalena Fjällström (+0,96 sek.) - ona akurat do USA nie poleciała. Miejsce czwarte zajmowała z kolei Katharina Gallhuber, która mogła pochwalić się spośród obecnych w Funesdalen najlepszym wynikiem w zawodach PŚ, gdyż w ubiegłą niedzielę zakończyła slalom w Killington na 9. miejscu.

W drugim przejeździe najlepiej z czołowej czwórki pojechała już Katharina Gallhuber. Jej łącznego czasu nie zdołały pobić ani Fjällström ani Wallner, natomiast swoją przewagę z pierwszego przejazdu wybroniła Liensberger i ostatecznie zwyciężyła z wynikiem o 0,10 sek. lepszym. Dla Liensberger jest to pierwszy triumf w PE w karierze. Do tej pory dwa razy stała na podium: raz na trzecim stopniu w sezonie 2015/2016 i raz na drugim w poprzednim sezonie. Gallhuber, która smak zwycięstwa już zna, tym razem zajęła 2. miejsce. Na pozycji 3. sklasyfikowana została Wallner ze stratą 0,31 sek., na 4. kolejna z Austriaczek Katharina Huber (+0,90 sek.), a na piątej najlepsza z reprezentantek gospodarzy - Magdalena Fjälström (+1,05 sek.).

Pełne wyniki slalomu

Kolejne zawody PE kobiet już jutro. Panie znów będą konkurować ze sobą w slalomie.