Alpejski PE w Zinal: Riis-Johannessen i Hrovat wywalczyły po zwycięstwie w gigancie

11:22, 19.01.2017 Marek Cielec

W poniedziałek i wtorek (16-17. stycznia) panie rywalizowały w alpejskim Pucharze Europy w Zinal w konkurencji slalom gigant. W pierwszych zawodach triumfowała Kristina Riis-Johannessen, a w drugich Jessica Helzinger.

Pierwszy gigant ułożył się pomyśli Kristiny Riis-Johannessen z Norwegii, chociaż nie od początku było idealnie. Po pierwszym przejeździe przegrywała ona bowiem ze Słowenką Metą Hrovat, ale jej strata była nieznaczna. Zdołała ją odrobić w drugim przejeździe z dużą nawiązką i ostatecznie zwyciężyła z przewagą 0,72 sek. nad Hrovat, która zajęła drugie miejsce. Na podium znalazła się też druga Norweżka - Kristin Anna Lysdahl (+0,82 sek.), dla której było to szóste podium w sezonie w Pucharze Europy. Czwarte miejsce zajęła kolejna Słowenka Tina Robnik (+1,06 sek.) ex aequo z Jessicą Helzinger z Niemiec. Szósta była Clara Direz, siódma Ana Bucik, ósma Mikaela Tommy, dziewiąta Katharina Liensberger, a dziesiąta Marie Massios. W zawodach nie startowała żadna reprezentantka Polski.

Wyniki 1. slalomu giganta

Drugiego dnia rywalizacji ponownie na podium znalazły się dwie Norweżki: Kristina Riis-Johannessen i Kristin Anna Lysdahl, ale zajęły one odpowiednio miejsca drugie i trzecie, bo tym razem triumfowała Jessica Helzinger, która po dobrym pierwszym przejeździe zdołała utrzymać prowadzenie mimo nieco gorszej jazdy w drugiej części zawodów. Uzyskała ona 0,34 sek. przewagi nad Riis-Johannessen i 0,45 sek. nad Lysdahl, która już zaliczyła siódme podium w sezonie. Na czwartym miejscu uplasowała się Camille Rast, na piątym Katharina Liensberger, a na szóstym Meta Hrovat. Pozycję siódmą zajęła Laura Pirovano, ósmą znów Mikaela Tommy, dziewiątą Rahel Kopp, a dziesiątą Ana Bucik.

Wyniki 2. slalomu giganta

W klasyfikacji giganta pierwsza jest Kristin Lysdahl. Drugie miejsce zajmuje Riis-Johannessen, a trzecia jest Camille Rast. W klasyfikacji generalnej pierwsze dwa miejsca zajmują również Norweżki, które przewodzą w gigancie.