Alpejski PE w Zinal: Liensberger najlepsza w drugim gigancie, Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu

fot. Andrea Miola

W szwajcarskim Zinal odbyły się dziś drugie zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie kobiet. Zwyciężyła Austriaczka Katharina Liensberger. Startowała także jedna reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica-Daniel, ale nie udało jej się ukończyć pierwszego przejazdu. 

We wczorajszym gigancie Liensberger zajęła drugie miejsce, przegrywając z Theą Luoise Stjernesund. Dziś Liensberger, która jest wicemistrzynią świata juniorek w gigancie, prowadziła już po pierwszym przejeździe, a w drugim znów była najszybsza i uzyskała dużą przewagę wynoszącą 1,77 sek. nad drugą zawodniczką. Drugie miejsce zajęła Aline Danioth, awansując na podium z czwartego miejsca zajmowanego po pierwszym przejeździe. Na półmetku zawodów w czołowej trójce znajdowały się dwie Norweżki. Druga była Stjernesund, a trzecia Kristine Gjelsten Haugen. Po drugim przejeździe Stjernesund spadła na trzecie miejsce (+1,80 sek.), a Haugen na szóste (+2,74 sek.). Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Szwedka Magdalena Fjällström (+1,95 sek.), a na miejscu piątym zawody zakończyła Szwajcarka Elena Stoffel (+2,31 sek.).

Maryna Gąsienica-Daniel, która wczoraj znalazła się poza czołową trzydziestką, dziś również nie miała szczęśliwego dnia. Polce nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu. W klasyfikacji giganta w Pucharze Europy Gąsienica-Daniel zajmuje 45. miejsce z 18 punktami na koncie.

Wyniki 2. slalomu giganta

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.