Alpejski PE w Zell am See. Życiowy wynik Magdaleny Łuczak w slalomie

PZN / Z-ne.pl

Magdalena Łuczak zaliczyła najlepszy występ w Pucharze Europy w slalomie . W austriackim Zell am See reprezentantka Polski zajęła 18. i  8. pozycje. W zawodach zwycięstwa odniosły Niemka Lena Duerr oraz Zrinka Ljutic z Chorwacji.

PZN / Z-ne.pl

Zawodniczki specjalizujące się w slalomie w tym sezonie Pucharu Europy rywalizowały ze sobą sześciokrotnie. Ostatnie zawody rozgrywane w Gstaad (21-22.01) wygrały Marie-Therese Sporer z Austrii oraz Słowenka Andreja Slokar. 19- letnia Łuczak pierwszego dnia nie ukończyła drugiego przejazdu, a w drugich zawodach była osiemnasta.

W rozgrywanych w poniedziałek zawodach w Zell am See najlepsza okazała się doświadczona Niemka Lena Duerr, Polkę sklasyfikowano na 18. pozycji.

W drugim dniu rywalizacji Łuczak zajmowała 22. miejsce po pierwszej rundzie. Młoda Polka odnotowała 9. czas drugiego przejazdu, co pozwoliło zająć jej 8. pozycję w całych zawodach. W wtorek najlepsza okazała się Chorwatka Zrinka Ljutic, która wyprzedziła tryumfatorkę z poprzedniego dnia Lene Duerr oraz Liv Ceder.

Wyniki 1. slalomu

Wyniki 2. slalomu

Slalom to druga konkurencja, w której Magdalena Łuczak dostała się do najlepszej dziesiątki Pucharu Europy. W grudniu 2020 roku Polka była 7. w slalomie gigancie w włoskim Andalo.

Źródło: własne/FIS