Alpejski PE w Zell am See: Matej Vidović najlepszy w slalomie, Jasiczek bez punktów

22:33, 11.01.2017 Marek Cielec

Każde zawody slalomowe w tej edycji alpejskiego Europy miały innego zwycięzcę. Piątym już triumfatorem został dziś w Zell am See Chorwat Matej Vidović. To jego drugie w karierze zwycięstwo w PE. Pierwsze, co ciekawe, odniósł również w Zell am See niecały rok temu.

Vidović stoczył dziś wyrównany bój o wygraną z Austriakiem Ramonem Zenhäusernem. W pierwszym przejeździe o 0,04 sek. lepszy był Zenhäusern, a w drugim Vidović o 0,10 sek. i pokonał ostatecznie austriackiego slalomistę o 0,06 sek. Dzięki dobremu drugiemu przejazdowi na trzecie miejsce wskoczył lider klasyfikacji slalomu Leif Kristian Haugen (+0,79 sek.), który po pierwszym przejeździe był dopiero na 11. pozycji. Czwarte miejsce zajął Austriak Christian Hirschbühl. Piąty był kolejny z reprezentantów Austrii Marc Digruber, który był na trzecim miejscu po pierwszej części zawodów, a szósty Niemiec Linus Strasser. Siódme miejsce zajął Tommaso Sala, a ósme Thomas Hettegger - autor najszybszego przejazdu w drugiej rundzie. Hettegger dotąd ani raz nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w PE. Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Kristoffer Jakobsen ze Szwecji, a na dziesiątym Sandro Simonet ze Szwajcarii.

W zawodach udział wzięło dwóch Polaków: bracia Michał i Jędrzej Jasiczkowie. Po pierwszym przejeździe Michał zajmował niestety odległe 42. miejsce (+2,03 sek.), aczkolwiek dające jeszcze jakąś nadzieję na punkty, a Jędrzej był 69. (+6,13 sek.). Jędrzej nie ukończył drugiego przejazdu, zaś Michał poprawił swoją pozycję awansując na miejsce 33. Punktów dziś nie udało się zdobyć. Do 30. miejsca zabrakło 0,20 sek., a do zwycięzcy ostatecznie 5,19 sek. Starszy z braci ma zatem wciąż jedynie 7 punktów, które zdobył w Obereggen.

Wyniki 1. slalomu

W klasyfikacji slalomu prowadzi nadal Haugen, drugie miejsce zachował Reto Schmidiger, a na trzecie miejsce awansował Vidović.

Kolejne zawody w slalomie w Zell am See są zaplanowane na jutro. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 11:00, a drugi o 14:00.