Alpejski PE w Zauchensee: Delago najlepsza w zjazdach, Reisinger w super-G. Wąsek daleko

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Za nami kobieca odsłona rywalizacji w ramach alpejskiego Pucharu Europy w Zauchensee. W rozegranych tam zjazdach dwukrotnie najlepsza była Nadia Delago. W dzisiejszym supergigancie triumfowała z kolei Elisabeth Reisinger. Katarzyna Wąsek nie odegrała znaczącej roli.

Austriacka miejscowość Zauchensee okazała się szczęśliwa dla Nadii Delago, który dwukrotnie triumfowała w zjazdach. Rywalizacja w tej konkurencji rozgrywana była wczoraj. Włoszka w pierwszym starciu okazała się lepsza od Juliany Suter oraz Johanny Greber. Szwajcarka straciła do niej 0,79 sekundy, a Austriaczka 0,96 sekundy. Katarzyna Wąsek – jedyna Polka na liście startowej – pojechała wolniej od Delago o nieco ponad trzy sekundy i zajęła 34. miejsce. Drugiej zjazdy nasza zawodniczka nie ukończyła. Nadia była w nim lepsza tym razem od Elisabeth Reisinger i Luany Fluetsch. Ta pierwsza była wolniejsza o 0,22 sek., a druga o  0,49 sek.

Wyniki: Pierwszy zjazd | Drugi zjazd

Dzisiaj rozegrano kobiecy supergigant, w którym najlepsza okazała się Elisabeth Reisinger. Austriaczka wyprzedziła swoją rodaczkę Michaelę Heider o 0,61 sek. Na najniższym stopniu podium ponownie w Zauchensee stanęła Luana Fluetsch. Szwajcarka pokonała trasę super-G o 0,05 sek wolniejszy od drugiej Heider. Katarzyna Wąsek była 46. ze stratą 4,61 sek.

Pełne wyniki super-G

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.