Alpejski PE w Vaujany. Życiowe wyniki Magdaleny Łuczak w slalomie

21:25, 11.01.2021 Marek Cielec

Magdalena Łuczak zaliczyła kolejne solidne występy w alpejskim Pucharze Europy. Po dobrym starcie w slalomie gigancie w Andalo w grudniu, reprezentantka Polski wzięła udział w dwóch slalomach we francuskim Vaujany i dwukrotnie znalazła się w czołowej 15. Po jednym zwycięstwie zaliczyły Szwedka Elsa Fermback i Słowenka Andreja Slokar.

Zawody, które odbyły się w miniony weekend we francuskim ośrodku narciarskim Vaujany, były dopiero trzecimi i czwartymi zmaganiami slalomistek w Pucharze Europy 2020/2021. Pierwsze dwa slalomy odbyły się na początku grudnia w Ahrntal-Klausber we Włoszech. Liderką została wówczas Lara Della Mea. W pierwszym slalomie w Vaujany zwyciężyła Szwedka Elsa Fermback. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęły Andreja Slokal i Camille Rast. Magdalena Łuczak startowała w tych zawodach z 60. numerem, co nie przeszkodziło jej w awansie do drugiego przejazdu wśród czołowej trzydziestki, która startuje na początku (zawodniczki z miejsc 31-60 startują w drugiej kolejności). Ostatecznie Polka zajęła 13. miejsce.

Drugiego dnia rywalizacji w slalomie najlepszy czas uzyskała Andreja Slokar. Na pozycji drugiej sklasyfikowano Niemkę Martinę Ostler, a na trzecim Włoszkę Serenę Viviani. Magdalena Łuczak znów zakręciła się w okolicach 15. miejsca. Tym razem zajęła ona dokładnie 15. miejsce i po raz kolejny zapunktowała w Pucharze Europy. Punkty zdobyte w ten weekend w slalomie były pierwszymi wywalczonymi w tej konkurencji w Pucharze Europy dla Magdy Łuczak. W klasyfikacji slalomu zajmuje ona 28. miejsce z 36 punktami, a w klasyfikacji generalnej 33. miejsce z 72 punktami. Liderką slalomu została Slokar, która przewodzi także w klasyfikacji generalnej. Trzecie w klasyfikacji generalnej jest natomiast Maryna Gąsienica-Daniel, która ma 200 punktów za dwa zwycięstwa w gigancie.

Wyniki 1. slalomu

Wyniki 2. slalomu

Dzięki zajęciu w tym sezonie już 3 razy miejsca w czołowej 30 Pucharu Europy, Magdalena Łuczak spełniła kryterium kwalifikacji do kadry na Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d`Ampezzo. Jednym z warunków było dwukrotne punktowanie w tym cyklu, co Magda wypełniła właśnie z nawiązką.

Źródło: własne/FIS