Alpejski PE w Val d’Isere: W drugim gigancie najlepszy Gino Caviezel

Szwajcar Gino Caviezel wygrał drugi slalom gigant przeprowadzany w ramach Pucharu Europy w szwajcarskim ośrodku Val d’Isere. To siódme w karierze miejsce na podium PE dla Caviezela, ale dopiero pierwsze zwycięstwo.

W pierwszym przejeździe wypadli m.in. Eemeli Pirinen, Marcus Monsen i Alex Zingerle, którzy wczoraj plasowali się na wysokich miejscach. Tym samym odpadło kilku poważnych faworytów do miejsc na podium. Pierwsze miejsce zajmował po pierwszym przejeździe szwajcarski alpejczyk Sandro Jenal. Drugi był Francuz Elie Gateau (+0,09 sek.), a trzeci Norweg Rasmus Windingstad (+0,14 sek.). O 0,01 sek. za Windingstadem, na miejscu czwartym był wczorajszy triumfator, Cyprien Sarrazin. Ex aequo na pozycji piątej znajdowali się Gino Caviezel i Samu Torsti, a na siódmym miejscu był sklasyfikowany Greg Galeotti.

Żaden z zawodników, którzy byli w czołowej trójce nie zdołał utrzymać miejsca na podium. Pierwsze trzy pozycje zaatakowali skutecznie Gino Caviezel, który zwyciężył, Cyprien Sarrazin, który zajął drugie miejsce (+0,36 sek.) i Marcel Mathis (+0,69 sek.) plasujący się po pierwszym przejeździe dopiero na 21. miejscu. Na czwartym miejscu zawody zakończył Rasmus Windingstad, na piątym Kristoffer Jakobsen, na szóstym Andrea Ballerin, na siódmym Samu Torsti. Za Finem znalazło się dwóch Norwegów: Patrick Haugen Veisten i Bjørnar Neteland. Dziesiąte miejsce zajął Fabio Gstrein. Sandro Jenal spadł na 12. lokatę, a Elie Gateau na 28.

Wyniki 2. giganta

Następne zawody Pucharu Europy będą mieć miejsce również we Francji, w Meribel w dniach 23-27. stycznia. Tam zawodnicy będą rywalizować w supergigancie, kombinacji (z supergigantem) i zjeździe.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.