Alpejski PE w Val d’Isere: Druga w sezonie wygrana Sarrazina

Francuz Cyprien Sarrazin zwyciężył w czwartkowym slalomie gigancie w ramach alpejskiego Pucharu Europy w Val d’Isere. Było to jego drugie w sezonie zwycięstwo w PE, ale Sarrazin ma oczywiście jeszcze na koncie jeden triumf w Pucharze Świata.

W pierwszym przejeździe giganta wyraźną przewagę nad resztą zawodników mieli Cyprien Sarrazin i Samu Torsti. Na prowadzeniu był Sarrazin, który miał przewagę 0,13 sek. nad Finem. Kolejni zawodnicy mieli już ponad sekundę straty do tej dwójki. Trzeci był Marcus Monsen, czwarty Eemeli Pirinen, a piąty Rasmus Windingstad.

Kilku zawodników zdołało zmniejszyć straty do Sarrazina i Torstiego w drugim przejeździe, ale nie aż tyle, żeby móc zagrozić ich pozycji. Sarrazin wygrał z przewagą 0,16 sek. nad Torstim. Na trzecie miejsce awansował Rasmus Windingstad. Ostatecznie skończył on z czasem gorszym o 0,67 sek. od zwycięzcy. Czwarte miejsce zajął Gino Caviezel (+1,00 sek.), który w drugim przejeździe sporo zyskał uzyskując najlepszy czas. Na miejscu piątym znalazł się Eemeli Pirinen, na szóstym Alex Zingerle, na siódmym Greg Galeotti, na ósmym Simon Maurberger. Marcus Monsen spadł z trzeciego miejsca na dziewiąte, a czołową dziesiątkę zamknął Andrea Ballerin. Polacy nie startowali.