Alpejski PE w Trysil: Zwycięstwo Lysdahl na inaugurację, Gąsienica-Daniel 14.

18:54, 04.12.2016 Marek Cielec

W norweskim Trysil został dziś zainaugurowany alpejski Puchar Europy kobiet. Były to pierwsze z trzech zawodów jakie mają odbyć się w Trysil w najbliższych dniach. Slalom gigant wygrała reprezentantka gospodarzy, zaledwie 20-letnia Kristin Anna Lysdahl. W drugiej dziesiątce uplasowała się Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 14. miejsce.

Lysdahl chociaż jechała z numerem 17. to już po pierwszym przejeździe była na prowadzeniu. Drugie miejsce zajmowała Szwajcarka Simone Wild ze stratą 0,01 sek., a trzecie kolejna ze Szwajcarek Aline Danioth (+0,58 sek.). Czwarta była Katharina Liensberger (+0,58 sek.) z Austrii, piąte Słowenka Meta Hrovat (+0,67 sek.), a szóste Maren Skjøld (+0,75 sek.). Na trzynastej pozycji plasowała się reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel ze stratą 1,15 sek. Do drugiego przejazdu, w którym wystąpiło 60 najlepszych zawodniczek nie awansowały Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska.

Po drugim przejeździe Kristin Anna Lysdahl i Simone Wild utrzymały swoje pozycje. Lysdahl powiększyła przewagę nad Wild do 0,74 sek. Bardzo słabo drugi przejazd wykonała Danioth, która spadła aż o 21. pozycji na 24. miejsce. Skorzystała na tym Elisabeth Kappaurer, choć zawdzięcza to przede wszystkim swojej świetnej jeździe w drugiej części zawodów. Kappaurer awansowała z 26. miejsca na trzecie (+1,12 sek.). Trzeba przyznać, że był to imponujący przeskok. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Meta Hrovat, na piątym Nicole Agnelli, na szóstym Chiara Mair, na siódmym Camille Rast, a na ósmym Maren Wiessler, która również przesunęła się z dalszej pozycji (przeskok z 30. miejsca). W czołowej dziesiątce znalazły się również Maren Skjøld i Kristina Riis-Johannessen. Maryna Gąsienica-Daniel straciła jedną pozycję w stosunku do pierwszego przejazdu kończąc zawody na 14. miejscu ze stratą 2,24 sek. do Lysdahl.

Pełne wyniki slalomu giganta

Jutro w Trsyil odbędą się zawody PE w slalomie. Pierwszy przejazd rozpocznie się o 10:00, a drugi o 13:00. Wystąpią w nich dwie Polki: Katarzyna Wąsek z numerem 99 i Daria Krajewska z numerem 101.