Alpejski PE w Sarntal: Pierwszy zjazd dla Joachima Puchnera

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

fot. Stefho74 / CC BY NC ND
fot. Stefho74 / CC BY NC ND

Austriacy kontynuują dobrą passę w Pucharze Europy. Pierwszy z dwóch zjazdów na finałach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w Sarntal wygrał dziś Joachim Puchner. Michał Kłusak zajął 67. miejsce. 

Dobrych wyników w tym sezonie Joachim Puchner miał jak na lekarstwo. Powrót po poważnej kontuzji, której doznał w październiku 2015 roku okazał się bardzo trudny. Dotychczas jego najlepszym osiągnięciem w tym sezonie było 10. miejsce w zjeździe w Pucharze Europy w Kitzbühel. Dziś w Sarntal udało mu się zwyciężyć w zjeździe. Drugie miejsce zajął Szwajcar Ramon Zürcher ze stratą 0,18 sek. Trzeci był natomiast Niemiec Manuel Schmid (+0,26 sek.) i dzięki temu wyprzedził w klasyfikacji konkurencji Gian Lucę Baranduna, wskakując na drugie miejsce. Prowadzi nadal Gilles Roulin, który już wcześniej miał zapewnione zwycięstwo i dziś nie startował. Czwarte miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Norweg Tomas Markegaard (+0,32 sek.), piąte Niklas Köck (+0,35 sek.), szóste Marc Pfister razem z Johannesen Kröllem (+0,48 sek.), a ósme Dominik Schwaiger (+0,59 sek.). W czołowej dziesiątce znaleźli się także na miejscu dziewiątym Christoffer Faarup (+0,61 sek.) i Daniel Hemetsberger (+0,62 sek.).

Jedynym Polakiem biorącym udział w zawodach był Michał Kłusak. Reprezentant Polski zajął 67. miejsce ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 2,64 sek.

Wyniki 1. zjazdu

Joachim Puchner wygrał w sezonie 2014/2015 wygrał klasyfikację zjazdu w Pucharze Europy, natomiast w sezonie 2015/2016 nie startował z powodu kontuzji. Również sezon 2016/2017 rozpoczął nieco później, bo dopiero w drugiej połowie grudnia. W swojej karierze trzykrotnie stał na podium w PŚ. Było to jednak dość dawno, bo dwa razy znalazł się w najlepszej trójce zawodów w sezonie 2010/2011 i raz w sezonie 2011/2012.

Jutro w Sarntal odbędą się drugie zawody mężczyzn w zjeździe oraz kombinacja alpejska.

1 thought on “Alpejski PE w Sarntal: Pierwszy zjazd dla Joachima Puchnera

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.