Alpejski PE w Saalbach: Druga wygrana Christiny Ager, Gąsienica-Daniel blisko punktów

21:26, 11.01.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 21:32, 11.01.2017

Drugie zawody Pucharu Europy w zjeździe zakończyły się kolejną wygraną reprezentantki gospodarzy Christiny Ager. Były to nie tylko drugi zjazd w Saalbach, ale drugi w ogóle zjazd w tym sezonie w Pucharze Europy. Tym samym Ager jest na razie niepokonana w tej konkurencji.

Dla Ager ten rok zaczął się znakomicie. Austriaczka również w treningach spisywała się świetnie, a w zawodach potwierdziła, że potrafi zjechać bardzo szybko. Trzeba też dodać, że chyba Saalbach bardzo jej odpowiada, bo to już jej trzeci triumf w PE w tym miejscu. Co więcej, jest to jej trzecia wygrana z rzędu w zjeździe, bo wygrała też ostatnie zawody sezonu 2015/2016. Drugie miejsce ze stratą 0,18 sek. zajęła Szwajcarka Katja Grossmann. To dla niej dopiero drugi sezon w Pucharze Europy, ale była już trzykrotnie w czołowej dziesiątce, m.in. wczoraj na 9. miejscu. Trzecia była Włoszka Laura Pirovano, która miała już dużo większą stratę (+0,71 sek.). Pirovano w PŚ dostaje na razie szanse tylko w slalomie gigancie, ale w zawodach niższej rangi potrafi pokazać się z dobrej strony również w konkurencjach szybkościowych, choć to dopiero jej pierwsze miejsce na podium w zjeździe w PE. Dotąd dwukrotnie była w czołowej trójce w slalomie gigancie. Za podium znalazły się dwie rodaczki Pirovano: na miejscu czwartym Roberta Melesi, a na piątym Nadia Delago, siostra dotąd dużo bardziej utytułowanej Nadii Delago, która nie ukończyła dziś swojego przejazdu. Zarówno Melesi jak i Nadia Delago osiągnęły najlepszy wynik w karierze. Szóste miejsce zajęła Bianca Venier - to z kolei siostra Stephanie Venier, która startuje w Pucharze Świata. Rodzeństw narciarskich jest właściwie bardzo dużo. Na siódmym miejscu została sklasyfikowana Noemie Kolly, na ósmym Meike Pfister, na dziewiątym Alice Merrywather, która jst liderką klasyfikacji zjazdu w pucharze Nor-Am, a na dziesiątym Kristin Lysdahl - liderka całego Pucharu Europy.

Niewiele do zdobycia punktów w zjeździe zabrakło Marynie Gąsienicy-Daniel. Polka poprawiła się w stosunku do wczorajszych zawodów i zajęła 32. miejsce. Jej strata do pierwszego miejsca wyniosła 1,80 sek., ale do 30. już tylko 0,02 sek. Było bardzo blisko. Warto zaznaczyć, że był to dopiero drugi występ Maryny w zjeździe w Pucharze Europy. Również w zawodach niższej rangi reprezentantka Polski nie ma za sobą zbyt wiele startów w tej konkurencji, a na dodatek dziś uzyskała najniższe w karierze FIS punkty w zjeździe. Z czasem powinno być coraz lepiej.

Wyniki 2. zjazdu

Jutro w Saalbach kolejne zawody. Zawodniczki ścigać się będą w supergigancie. Jeden supergigant już w tym sezonie się odbył - w Kvitfjell. Wówczas wygrała dajana Dengscherz przed Kajsą Lie Vickhoff i Kristin Lysdahl.