Alpejski PE w Saalbach: Christina Ager wygrała pierwszy zjazd

20:18, 10.01.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 20:22, 10.01.2017

W Austriackim Saalbach odbyły się dziś pierwsze w roku 2017 zawody alpejskiego Pucharu Europy kobiet. Co więcej, były to pierwsze zawody w zjeździe w tym sezonie. Zwyciężyła w nich Austriaczka Christina Ager.

Dla 21-letniej Ager był to trzeci w karierze triumf w Pucharze Europy, a drugi w zjeździe. Poprzednio zwyciężyła pod koniec ubiegłego sezonu również w Saalbach. Druga była Włoszka Federica Siosio, która powtórzyła swój najlepszy wynik z 2015 roku z Davos. Wówczas zajęła drugie miejsce w supergigancie. Sosio straciła do Ager 0,16 sek. Trzecie miejsce zajęła Kristin Anna Lysdahl (+0,22 sek.) z Norwegii. Pozwoliło jej to umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Tuż za podium uplasowała się Francuzka Esther Paslier. To małe zaskoczenie, bo 19-letnia Paslier dotąd rzadko punktowała w Pucharze Europy,  a ten rok zaczyna od mocnego uderzenia. Piąte miejsce zajęła Amerykanka Anna Marno, a szóste Włoszka Laura Pirovano. W czołowej dziesiątce były jeszcze Michaela Heidler (Austria), Kajsa Vickhoff Lie (Norwegia), Katja Grossmann (Szwajcaria) i Jole Galli (Włochy). Reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 46. miejsce ze stratą 2,11 sek.

Wyniki zjazdu

Jutro w Saalbach odbędą się kolejne zawody PE w zjeździe, natomiast na 13. stycznia zaplanowany jest supergigant.