Alpejski PE w Oberjoch: Marc Digruber wygrał slalom

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Trzeciego dnia zmagań w Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim w Oberjoch odbyły się zawody w slalomie. Drugie z rzędu zwycięstwo w PE odniósł Austriak Marc Digruber.

Poprzednie zawody Pucharu Europy, które odbyły się w Zakopanem również wygrał Digruber. Dziś objął on prowadzenie w pierwszym przejeździe, w którym miał przewagę 0,21 sek. nad swoim rodakiem Christianem Hirschbühlem. Zapewne obaj woleliby być w tym dniu w Sankt Moritz, gdzie najlepsi slalomiści świata walczyli o medale mistrzostw. Pozostała im jednak tylko walka o triumf w Pucharze Europy. Na dwóch kolejnych miejscach byli Szwajcarzy Marc Rochat (+0,25 sek.) i Anthony Bonvin (+0,32 sek.). Piąte miejsce zajmował Włoch Tommaso Sala, a szóste Francuz Maxime Rizzo. Siódmy był Sebastian Holzmann z Niemiec, a ósmy Szwajcar Sandro Simonet. W czołowej dziesiątce było także miejsce dla dziewiątego Philippa Schmida i dziesiątego Riccardo Tonettiego.

W drugim przejeździe Digruber nie miał już najlepszego czasu, ale był najszybszym zawodnikiem ze ścisłej czołówki. Powiększył zatem przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Na drugie miejsce przesunął się Marc Rochat, który miał stratę do Digrubera 0,87 sek. Z 10. na 3. miejsce awansował niczym Felix Neureuther na MŚ w Sankt Moritz Włoch Riccardo Tonetti (+0,92 sek.). Jedno miejsce niżej znalazł się Niemiec Philipp Shmid (+1,27 sek.). Piąty był kolega Schmida z reprezentacji Niemiec Sebastian Holzmann (+35 sek.), a szósty Anthony Bonvin. Siódmą pozycję zajął Christian Hirschbühl, ósmą Sandro Simonet, dziewiątą Rasmus Windingstad, a dziesiątą Tommaso Sala.

Wyniki slalomu

Lider klasyfikacji slalomu – Leif Kristian Haugen – nie startował w Oberjoch. Norweg rywalizował dziś w MŚ w Sankt Moritz. Aktualnie już liderem nie jest, bo Digruber odebrał mu pierwsze miejsce. Do końca sezonu pozostały już tylko jedne zawody, podczas finałów w Innichen 19. marca. Przewaga Digrubera to 22 punkty. Trzeci jest Reto Schmidiger, czwarty Hirschbühl, a piąty Matej Vidović. Schmidiger i Vidović podobnie jak Haugen wystąpili dziś w slalomie na MŚ. Tylko ta piątka ma jeszcze szanse na triumf w klasyfikacji końcowej slalomu w Pucharze Europy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.