Alpejski PE w Kvitfjell: Christopher Neumayer najlepszy w zjeździe, daleka lokata Michała Kłusaka

17:34, 06.03.2018 Jarosław Gracka

Austriak Christopher Neumayer okazał się najlepszy podczas drugiego ze zjazdów rozgrywanych w norweskim Kvitfjell w ramach Pucharu Europy. Michał Kłusak po wczorajszej dyskwalifikacji został tym razem sklasyfikowany, niemniej zajął odległe, 56. miejsce.

Neumayer z czasem 1:34.69 okazał się o 0,28 sek. lepszy od Szwajcara Ursa Kryenbuehla i o 0,33 sek. od Austriaka Christopha Krenna. Kolejne miejsca zajęli Szwed Felix Monsen (+0,34 sek.), Francuz Nicolas Raffort (+0,45 sek.) i wczorajszy triumfator Norweg Adrian Smiseth Sejersted (+0,46 sek.). W czołówce było dość ciasno - dość powiedzieć, że dopiero szesnasty zawodnik miał ponad sekundową stratę do Neumayera. Dzięki temu zwycięstwu Neumayer wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji zjazdu Pucharu Europy wyprzedzając doświadczonego Włocha Wernera Heela, który dziś był siódmy. W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Johannes Strolz nieobecny w Kvitfjell.