Alpejski PE w Krvavec. Wygrana Ljutic, Magdalena Łuczak trzynasta

13:11, 03.02.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 13:40, 03.02.2021

Chorwatka Zrinka Ljutic wygrała zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie. W słoweńskiej miejscowości Krvavec wyprzedziła o 0,01 s Norweżkę Marte Monsen oraz o 0,36 s jej rodaczkę Kaję Norbye. Najlepsza z Polek - Magdalena Łuczak zajęła trzynastą lokatę.

PZN / Z-ne.pl

Po pierwszym przejeździe rozgrywanego w poniedziałkowe przedpołudnie slalomu giganta najlepsza była Kaja Norbye. Tylko 0,05 s traciła do niej Zrinka Ljutic. Trzecie miejsce zajmowała Hanna Aronsson Elfman (0,52 s straty). Oprócz nich mniej niż sekundę z Norweżką przegrywało jeszcze pięć alpejek. Na półmetku 19-letnia Magdalena Łuczak traciła do liderki 1,22 s i zajmowała czternastą pozycję. Do mety pierwszego przejazdu nie dojechała inna z Polek - Zofia Zdort, a Daria Krajewska nie zdołała awansować do rundy finałowej.

W drugim przejeździe najlepszy czas uzyskała Szwajcarka Vanessa Kasper. Wynik ten pozwolił jej na awans z miejsca 11 na 6. Nasza reprezentantka dzięki drugiemu równie dobrze wykonanemu przejazdowi awansowała o 1 lokatę i zawody ukończyła ostatecznie na 13 pozycji. W czołówce również doszło do zmian, zawody padły łupem Chorwatki Zrinki Ljutic. Świetny przejazd Marte Monsen pozwolił jej się przesunąć z 5 na 2 miejsce. Z trzecim czasem na linii mety zameldowała się najlepsza w 1 przejeździe -  Kaja Norbye.

W dniu dzisiejszym miały się odbyć kolejne zmagania w slalomie gigancie. Zawody zostały jednak odwołane z powodu złych warunków pogodowych.