Alpejski PE w Kranjskiej Gorze: Tonetti ze zwycięstwem, pierwsze punkty Jasiczka!

Photo credit: hoteldephil / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: hoteldephil / Foter / CC BY-NC-SA

Kranjska Gora (Słowenia) pożegnała się wczoraj z Pucharem Świata, ale nie pożegnała się całkiem ze ściganiem na wysokim poziomie. Dzisiaj bowiem odbyły się tam zawody slalomowe na nieco niższym szczeblu – w Pucharze Europy. Na liście startowej można było zobaczyć Polaków – Michała Jasiczka i Mateusza Garniewicza, ale ostatecznie na trasie pojawił się jedynie Michał.

Pierwszy przejazd zakończył się najbardziej szczęśliwie dla Bernarda Niederbergera ze Szwajcarii, który znajdował się na prowadzeniu o 0.36 s przed Riccardo Tonettim z Włoch. Jedną pozycję za Tonettim był kolejny ze Szwajcarów – Reto Schmidiger (+0.39 s). Michał Jasiczek plasował się na 31. miejscu ze stratą 2.95 s.

Wyniki po 1. przejeździe

Tonetti w drugim przejeździe przypuścił atak na pierwsze miejsce z pozytywnym dla niego skutkiem. Niederberger (+0.05 s) musiał podzielić się drugim miejscem z Michaelem Mattem (Austria) – młodszym bratem Mario, który niedawno ogłosił zakończenie swojej bogatej w sukcesy kariery. Michael Matt zanotował spory awans z 13. pozycji uzyskując najlepszy czas drugiego przejazdu. Za najlepszą trójką uplasowali się m.in. Matic Skube (Słowenia, +0.20 s), Mark Engel (USA, +0.26 s) i Robin Buffet (Francja, +0.26 s). Poprawił się również Michał Jasiczek. Polak przesunął się na 23. miejsce (+3.29 s) i zdobył pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Europy (w pierwszym występie). Wcześniej punktował pięciokrotnie za oceanem w Nor-Am Cup.

Wyniki końcowe

Jutro w Grandvalira – El Tarter (Andora) rozpoczyna się finał Pucharu Europy od treningów zjazdu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.