Alpejski PE w Kitzbühel: Wygrana Gillesa Roulina w zjeździe

fot. ZAMG / CC BY NC

fot. ZAMG / CC BY NC
fot. ZAMG / CC BY NC

Trasa Streif w Kitzbühel jest już zajęta przez zawodników ścigających się w Pucharze Świata, którzy rozpoczęli na niej treningu, ale wcześniej, na początku tego tygodnia, 16. stycznia odbyły się tam jeszcze zawody Pucharu Europy. Zwycięstwo odniósł Szwajcar Gilles Roulin.

Roulin nie miał jeszcze w swojej karierze przyjemności rywalizować w Pucharze Świata, ale dopiero niedawno zaczął odnosić sukcesy w zawodach niższej rangi, czyli w Pucharze Europy. Zaczęło się od 3. miejsca w supergigancie w Wengen, a w Kitz udało mu się wywalczyć pierwsze zwycięstwo. Jeśli utrzyma ten poziom to może wkrótce będzie mu dane zadebiutować w PŚ. Drugie miejsce zajął Norweg Adrian Smiseth Sejersted ze stratą 0,04 sek. Trzeci był Francuz Nicolas Raffort (+0,23 sek.). Tuż za podium uplasował się Niemiec Manuel Schmid (+0,52 sek.), a jedno miejsce niżej znalazł się Słoweniec Martin Cater. Szóste miejsce zajął Johannes Kröll, siódme Matteo De Vettori, ósme Stefan Babinsky, dziewiąte Frederic Berthold – ten który niedawno stał na podium w PŚ w dość komicznej kombinacji. Dziesiąte miejsce zajął Joachim Puchner.

Wyniki zjazdu

W zawodach startowało dwóch Polaków. Michał Kłusak był 64. ze stratą 3,66 sek. do Roulina, a Paweł Babicki nie ukończył przejazdu.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.