Alpejski PE w Hippach. Maryna Gąsienica-Daniel ponownie najlepsza w gigancie

fot. PZN

Niewiarygodnie wysoką formę osiągnęła w tym sezonie Maryna Gąsienica-Daniel. Polka jest w stanie regularnie punktować w Pucharze Świata, ale to nie jedyny objaw dyspozycji. Właśnie wygrała drugi z rzędu start w Pucharze Europy.

fot. PZN

Maryna Gąsienica-Daniel nie zwalnia tempa. Polka wczoraj wygrała slalom gigant zaliczany do Pucharu Europy, a dzisiaj poszła za ciosem. 26-letnia zawodniczka, podobnie jak w środę, prowadziła już po pierwszym przejeździe. Miała jednak mniejszą przewagę nad rywalkami. Mina Fuerst Holtmann z Norwegii była o 0,14 sek. gorsza. Sara Rask ze Szwecji traciła zaś 0,34 sek. Wiadomo było, że trzeba będzie znów wykrzesać z siebie wielkie podkłady energii. I tak właśnie Maryna zrobiła.

W drugiej rundzie przyjazdu nie ukończyła zawodniczka, która najmniej do Gąsienicy-Daniel traciła, czyli Holtmann. Przed ostatnim ślizgkiem Maryny, na czele była jednak inna Norweżka – Maria Therese Tviberg. Ona przesunęła się aż z dziesiątej pozycji na drugą. Polska alpejka pokazała jednak swoje umiejętności i pewnie triumfowała. Nad Tviberg miała 0,75 sek. przewagi. Na trzecim stopniu podium stanęła Hilma  Loevblom ze Szwecji, która straciła 0,88 sek.

W zawodach brała też udział Magdalena Łuczak, która poprawi się względem wczorajszego występu, kiedy nie ukończyła pierwszego przejazdu. Polka była sześćdziesiąta po pierwszej rundzie zmagań, ale ostatecznie awansowała na czterdzieste szóste miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj