Alpejski PE w Götschen. Kolejne miejsce w dziesiątce Magdaleny Łuczak

Magdalena Łuczak

fot. Anna Karczewska / PZN

W cieniu rywalizacji w Cortinie odbywał się Puchar Europy kobiet w slalomie gigancie. Magdalena Łuczak trzeciego dnia rywalizacji zajęła dziesiąte miejsce. W zawodach zwyciężały Elisa Mörzinger z Austrii, Szwedka Hilma Loevblom oraz Włoszka Roberta Midali.

Magdalena Łuczak
fot. Anna Karczewska / PZN

W sobotę i niedzielę alpejki pokonywały trasę w Berchtesgaden, pierwszego dnia Magdalena Łuczak prowadziła po pierwszym przejdzie, lecz nie ukończyła drugiej próby. O czym informowaliśmy tutaj.

Kolejnego dnia 19-letnia Polka ukończyła zawody na siedemnastym miejscu ze stratą 1,73 sekundy do Szwedki Hilmy Loevblom. Drugie miejsce przypadło Jessice Hilzinger z Niemiec. Na podium stanęły cztery zawodniczki, ponieważ Włoszka Roberta Midali oraz Austriaczka Magdalena Kappaurer uzyskały taki sam czas dwóch przejazdów.

W poniedziałek panie dalej rywalizowały w Niemczech, lecz tym razem w Götschen. Zawody wygrała, trzecia poprzedniego dnia, Midali. Przed swoją rodaczką Robertą Melesi i Marte Monsen z Norwegii. Łuczak uzyskała siódmy czas pierwszego przejazdu. Niestety w drugiej rundzie zanotowała gorszy rezultat i ostatecznie została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji z stratą 1,28 sekundy.

Wyniki 2. slalomu giganta w Berchtesgaden

Wyniki slalomu giganta w Götschen

18 lutego Magdalena Łuczak weźmie udział w slalomie gigancie rozgrywanym w ramach Mistrzostw Świata – Cortina 2021

Źródło: informacja własna