Alpejski PE w Göstling-Hochkar: Tina Robnik triumfatorką giganta

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons / CC BY SA
fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons / CC BY SA

W austriackim Göstling-Hochkar odbyły się dziś pierwsze z dwóch zaplanowanych zawodów Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w slalomie gigancie. Wygrała Słowenka Tina Robnik. Daria Krajewska i Katarzyna Wąsek zajęły miejsca na końcu listy rankingowej.

Tina Robnik objęła prowadzenie w pierwszym przejeździe, w którym o 0,50 sek. wyprzedzała drugą zawodniczkę – Nadine Fest (+0,50 sek.). Trzecia była Francuzka Clara Direz (+0,51 sek.). Na kolejnych miejscach znajdowały się Laura Pirovano, ex aequo Chiara Mair i Katharina Gallhuber, Jessica Hilzinger i Katharina Liensberger. Na miejscach 54. i 55. (ostatnie z tych, które ukończyły przejazd) z ponad pięciosekundową stratą były Polki Daria Krajewska i Katarzyna Wąsek.

Robnik w drugim przejeździe miała piąty czas i zdołała utrzymać pierwsze miejsce, choć spore starania poczyniły Jessica Hilzinger i Elisabeth Kappaurer. Hilzinger, która dowiedziała się wczoraj, że pojedzie na MŚ do Sankt Moritz miała drugi czas w drugim przejeździe i awansowała na 2. miejsce (+0,52 sek.). Kappaurer (+0,72 sek.) była jeszcze szybsza od Niemki, ale miała większą stratę z pierwszego przejazdu. Udało jej się jednak wskoczyć na 3. lokatę z 12. jaką zajmowała na półmetku. Czwarte miejsce zajęła Direz wspólnie z Kathariną Liensberger (+1,02 sek.), a szóste Nadine Fest. Katharina Gallhuber była 7., Chiara Mair 8., Laura Pirovano 9., a Kristine Gjelsten Haugen 10. Polki zajęły dwa ostatnie miejsca. Daria Krajewska uplasowała się na 50. miejscu (+7,32 sek.), a Katarzyna Wąsek na 51. (+9,50 sek.).

Pełne wyniki slalomu giganta

Jutro drugie zawody w Göstling-Hochkar, w slalomie specjalnym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.