Alpejski PE w Funesdalen: Marina Wallner zwyciężczynią drugiego slalomu

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Niemiecka alpejka Marina Wallner zwyciężyła w drugim slalomie Pucharu Europy w Funesdalen. To drugie miejsce na podium dla Niemki w szwedzkich zawodach. Wczoraj bowiem zajęła ona drugie miejsce. Dzięki wygranej została nową liderką cyklu.

Już w pierwszym przejeździe z rywalizacji odpadła wczorajsza triumfatorka – Katharina Liensberger – która nie dojechała do mety. Prowadziła Wallner z przewagą 0,03 sek. nad Szwedką Magdaleną Fjällström, która była druga. Trzecie miejsce zajmowała Katharina Gallhuber (+0,24 sek.), czwarte Ylva Stålnacke (+0,25 sek.), piąte Thea Louise Stjernesund (+0,48 sek.), a szóste Mina Fürst Holtmann (+0,52 sek.).

Wallner dowiozła zwycięstwo do mety, nie dając się pokonać żadnej rywalce. W drugim przejeździe wypadły m.in. Fjällström i Holtmann, które były wysoko sklasyfikowane po pierwszym przejeździe. Na pechu Fjällström skorzystały przede wszystkim Gallhuber i Stålnacke. Obie przesunęły się o jedno miejsce w górę i mogły stanąć na podium – Gallhuber (+0,20 sek.) na jego drugim stopniu, a Stålnacke (+0,45 sek.) na trzecim. Dla Gallhuber było to również drugie podium w sezonie, gdyż wczoraj uplasowała się na trzeciej pozycji. Drugi raz z rzędu czwarte miejsce zajęła Katharina Huber (+0,83 sek.), a tuż za nią znalazła się jej rodaczka Chiara Mair (+0,84 sek.). Na pozycji szóstej zawody zakończyła Thea Louise Stjernesund (+1,26 sek.). Na uwagę zasługuje dobra postawa Włoszki Martiny Peterlini, która miała 57 numer startowy, a zajęła ostatecznie siódme miejsce z najlepszym wynikiem drugiego przejazdu.

Pełne wyniki 2. slalomu

Kolejne zawody pań w ramach alpejskiego Pucharu Europy odbędą się w dniach 3-4. grudnia w norweskim Hafjell. Tam narciarki rywalizować będą w slalomie gigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.