Alpejski PE w Funesdalen: Gąsienica-Daniel 4. i 2. na rozpoczęcie, zwycięstwa Haugen i Scheib

fot. Arnt Folvik for YIS/IOC / CC BY NC SA

fot. Arnt Folvik for YIS/IOC / CC BY NC SA

W szwedzkim Funesdalen w dniach 30 listopada i 1 grudnia odbyły się pierwsze w sezonie 2018/2019 zawody Pucharu Europy kobiet w narciarstwie alpejskim. Dobre występy w slalomie gigancie zaliczyła Polka Maryna Gąsienica-Daniel, która drugiego dnia stanęła nawet na podium. Po jednym zwycięstwie odniosły Norweżka Kristine Gjelsten Haugen i Austriaczka Julia Scheib.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia rywalizacji w Funesdalen, zawody odbywały się na trasie slalomu giganta. W pierwszym wyścigu najlepsza była Kristine Gjelsten Haugen, która uzyskała najlepszy czas w obu przejazdach. Na drugim miejscu uplasowała się Thea Louise Stjernesund, a na trzecim Jasmina Suter. Tuż za podium znalazły się ex aequo mistrzyni świata juniorek w gigancie, Julia Scheib, która jako jedyna w drugim przejeździe dorównała Kritine Haugen oraz reprezentantka Polski, Maryna Gąsienica-Daniel. Polka po pierwszej części zawodów zajmowała drugie miejsce, ale słabszy wynik w drugim przejeździe (siódmy czas) skutkował wypadnięciem z czołowej trójki.

Wyniki 1. slalomu giganta

Drugie, sobotnie zawody nie rozpoczęły się dla Maryny Gąsienicy-Daniel tak dobrze jak wczorajsze. Była ona sklasyfikowana po pierwszym przejeździe na trzynastym miejscu, ze stratą 1,20 sek. do prowadzącej zawodniczki, Szwedki Ylvy Stålnacke. Jednak w drugim przejeździe to Maryna Gąsienica-Daniel była najszybsza, dzięki czemu udało jej się awansować na drugie miejsce. Dla Maryny to drugie w karierze podium Pucharu Europy. Lepsza dziś była tylko Julia Scheib, do której Polka straciła 0,18 sek. Na trzecim miejscu znalazła się Ylva Stålnacke (0,51 sek.).

Wyniki 2. slalomu giganta

Poza wywalczeniem drugiego miejsca, warty odnotowania jest również fakt, że Gąsienica-Daniel uzyskała również najlepsze w karierze FIS punkty. Oby wkrótce udało się Polsce stanąć również na najwyższym stopniu podium.

Kolejne zawody Pucharu Europy kobiet odbędą się 3 i 4 grudnia w norweskim Trysil. Panie będą tam konkurować ze sobą w slalomie.

Źródło: własne/FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.