Alpejski PE w Folgarii: Scheib triumfatorką finałowego giganta, Kaja Norbye najlepsza w klasyfikacji konkurencji

13:28, 16.03.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 18:00, 16.03.2019

Austriaczka Julia Scheib zwyciężyła w finałowych zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie, rozgrywanych we włoskiej Folgarii. Maryna Gąsienica-Daniel walcząca do końca o triumf w klasyfikacji giganta, zajęła 12. miejsce i ostatecznie nie zdołała zwyciężyć we włoskiej Folgarii. Maryna Gąsienica-Daniel walcząca do końca o triumf w klasyfikacji giganta, zajęła 12. miejsce i ostatecznie nie zdołała zwyciężyć w łącznym rankingu tej konkurencji. Triumfatorka giganta została Norweżka Kaja Norbye.

Po pierwszym przejeździe giganta kobiet w Folgarii, sytuacja dla Maryny Gąsienicy-Daniel nie wyglądała najlepiej. Od Polki lepsze były wszystkie jej najgroźniejsze rywalki do triumfu w klasyfikacji slalomu giganta w Pucharze Europy. Na pierwszym miejscu plasowała się Szwedka Ylva Stalnacke, a na drugim Norweżka Kaja Norbye (+0,14 sek.). Obie były także wysoko w klasyfikacji łącznej konkurencji. Zagrożeniem dla Polki były też Marlene Schmotz, która po pierwszym przejeździe zajmowała piąte miejsce (+0,52 sek.) oraz liderka rankingu giganta - Włoszka Roberta Melesi, która była szósta ze stratą 0,68 sek. do Stalnacke. Polka plasowała się na 12. miejscu, tracąc 1,02 sek. do najlepszej zawodniczki po pierwszej części zawodów. Druga z reprezentantek Polski, Magdalena Łuczak, zajmowała 50. miejsce (+3,53 sek.).

Niestety Maryna nie zdołała o wiele poprawić pozycji zajmowanej po pierwszym przejeździe i ukończyła slalom gigant na 11. miejscu. Zwyciężyła Julia Scheib, która jednak nie miała już szans na triumf w klasyfikacji łącznej giganta. Taką szansę miała 19-letnia Kaja Norbye, która zajęła dziś drugie miejsce. Taki wynik dał jej awans z czwartego na pierwsze miejsce w rankingu gigancistek Pucharu Europy. Na pozycji trzeciej w dzisiejszych zawodach była Szwedka Magdalena Fjallstrom, na czwartej Marlene Schmotz, a na piątej Marte Monsen. Szósta była Andrea Ellenberger, siódma Ylva Stalnacke,xt-align: justify;">Wyniki giganta kobiet

Norbye zwyciężyła w klasyfikacji giganta z przewagą 9 punktów nad Robertą Melesi, która została sklasyfikowana na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęła Ylva Stalnacke, a czwarte Maryna Gąsienica-Daniel. `