Alpejski PE w Crans-Montanie: Jasmine Flury wygrywa gigant, Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu

15:43, 28.02.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:48, 28.02.2018

Szwajcarka Jasmine Flury wygrała dzisiejszy slalom gigant rozgrywany w austriackiej miejscowości Crans-Montana. Jedyna Polka Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu.

Jamsine Flury okazała się najlepsza w dzisiejszym slalomie gigancie w Crans-Montanie. Zawody zaliczane były to Pucharu Europy w narciarskie alpejskim. Szwajcarka pokonała trasę z czasem  1:11,06 sek. Druga, reprezentantka gospodarzy Nina Ortlieb, straciła do swojej rywalki trzynaście setnych sekundy. Niespodzianką jest dopiero trzecie brązowej medalistki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Tiny Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu straciła do zwyciężczyni dwadzieścia pięć setnych sekundy. Miejsce tuż za podium zajęła Ariane Raedler z Austrii (+0,56 sek.) a czołową piątkę zamknęła Nadinde Fest (0,62 sek.). Niestety, jedyna nasza reprezentantka Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu i nie została sklasyfikowana. Jej los podzieliło jeszcze siedemnaście zawodniczek.