Alpejski PE w Andalo: Resi Stiegler triumfatorką slalomu

21:09, 16.12.2016 Marek Cielec

Drugiego dnia rywalizacji w alpejskim PE kobiet w Andalo zawodniczki ścigały się w slalomie. Zwycięstwo odniosła jedna z najbardziej doświadczonych alpejek, które wystartowały w slalomie - Resi Stiegler.

Amerykanka Resi Stiegler, która ma 31 lat to przy większości zawodniczek, które występują w Pucharze Europy prawdziwa weteranka. Starsza od niej była tylko Japonka Emiko Kiyosawa. Po pierwszym przejeździe Stiegler wcale nie była bardzo blisko zwycięstwa. Zajmowała ona dopiero 6. miejsce ze stratą 1,11 sek. do prowadzącej Kathariny Gallhuber. Drugie miejsce zajmowała zwyciężczyni drugiego slalomu PE w Trysil Maren Wiessler (+0,10 sek.). Trzecia była natomiast była Maren Skjold, która wygrała pierwszy slalom w Trysil. Na miejscu czwartym i piątym były Niemki Elisabeth Willibald (+0,98 sek.) i Marina Wallner (+1,06). Na miejscu 10. znajdowała się liderka klasyfikacji slalomu Chiara Mair.

Wydawało się, że o wygraną powinny walczyć przede wszystkim Gallhuber, Wiessler i Skjold , których rezultaty były do siebie zbliżone. Czwarta zawodniczka miała już bowiem dużo większą stratę. Jednak to Stiegler miała zdecydowanie najlepszy przejazd. Odrobiła ona dużą stratę do liderek i wygrała zawody. Na drugie miejsce awansowała Skjold (+0,08 sek.), a Gallhuber (+0,21 sek.) po raz trzeci w tym sezonie zakończyła zawody w slalomie na trzecim miejscu. Drugiego przejazdu nie ukończyła Maren Wiessler. Miejsce czwarte zajęła Marlene Schmotz, piąte Camille Rast, a szóste Alexandra Tilley. Chiara Mair w drugim przejeździe straciła jeszcze 3 pozycje i uplasowała się na 13. lokacie. Pomimo tego nadal jest ona liderką klasyfikacji slalomu, ale teraz razem z nią na pierwszym miejscu są Maren Skjold i Katharina Gallhuber. Dla Resi Stiegler nie było to pierwsze zwycięstwo w PE w karierze. Wygrała ona już raz slalomy w ramach Pucharu Europy, ale było to dość dawno, bo w 2007 roku w Bischofswiesen. Minęło zatem już blisko 10 lat.

Pełne wyniki slalomu

Kolejne zawody PE już jutro. Będzie to slalom równoległy w Kronplatz. Rano odbędą się kwalifikacje, a wieczorem wyścigi finałowe. Startować będą zarówno kobiety jak i mężczyźni.