Alpejski PE w Andalo. Polka na podium w slalomie gigancie

16:37, 11.12.2021 Marek Cielec

Magdalena Łuczak zajęła trzecie miejsce w Andalo w slalomie gigancie rozgrywanym w ramach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Zwyciężczynią zawodów została Chorwatka Zrinka Ljutić, a na drugiej pozycji sklasyfikowano Szwajcarkę Camille Rast. Pozostałe Polki: Zuzanna Czapska i Maja Chyla nie zostały sklasyfikowane po wypadnięciu z trasy w pierwszym przejeździe.

Szcząchor Robert / PZN

Polka liderką po pierwszym przejeździe

Andalo to dla Polek miejsce dość szcześliwe, gdyż przed kilkoma laty dwukrotnie triumfowała tam w Pucharze Europy Maryna Gąsienica-Daniel. Tym razem blisko triumfu była Magdalena Łuczak, która po pierwszym przejeździe giganta zajmowała pierwsze miejsce. Przewaga polskiej zawodniczki nad drugą Simone Wild była dość spora i wynosiła 0,62 sek. Trzecia była Camille Rast (+0,88 sek.), czwarta Tina Robnik (+0,89 sek.), piąta Hanna Aronsson Elfman (+0,90 sek.), a szósta Zrinka Ljutić (+0,97 sek.). Pozostałe alpejki miały już powyżej 1 sekundy straty do Polki. Niestety swoich przejazdów nie ukończyły Zuzanna Czapska i Maja Chyla.

Drugi przejazd nie tak szczęśliwy

W drugiej części zawodów Łuczak nie spisała się już tak dobrze jak w pierwszej. Polska alpejka jechała jako 30., więc mogła mieć już informacje o tym jak pojechały jej rywalki. O tym kto zwycięży decydował już tylko przejazd Polki. Choć Magda uzyskała zaledwie 15. wynik drugiego przejazdu, to wystarczyło aby nie spaść z podium. Ostatecznie lepszy łączny czas uzyskały tylko Ljutić (drugi czas drugiego przejazdu) i Camille Rast (trzeci czas drugiego przejazdu). Magdalena Łuczak zajęła miejsce trzecie ze stratą 0,55 sek., co i tak jest świetnym wynikiem. Również w poprzednim sezonie Łuczak udało się stanąć na podium Pucharu Europy. Oby tym razem takich występów było więcej, a okazja nadarzy się już jutro podczas kolejnych zawodów gigantowych w Andalo.