Alpejski PE w Andalo. Mina Fürst Holtmann triumfuje, Magdalena Łuczak 7. w gigancie, Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła

fot. Andrea Miola ©

Norweżka Mina Fürst Holtmann zwyciężyła w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie we włoskim Andalo. Dla polskich kibiców bardziej interesująca może być jednak informacja o bardzo dobrym występie Magdaleny Łuczak, która zajęła siódme miejsce. Maryna Gąsienica-Daniel, która wygrała dwa poprzednie giganty Pucharu Europy, tym razem nie ukończyła pierwszego przejazdu. 

fot. Andrea Miola ©

W Pucharze Europy w Andalo Polskę reprezentowały Maryna Gąsienica-Daniel oraz Magdalena Łuczak. Do grona głównych faworytem zaliczana była Gąsienica-Daniel, wszak wygrała w tym sezonie już dwukrotnie, jednak to nie ona była dziś wśród głównych bohaterek. Nie udało jej się ukończyć pierwszego przejazdu, ale Polskę w bardzo dobrym stylu reprezentowała Magdalena Łuczak. 19-latka po pierwszym przejeździe zajmowała 21. miejsce, ale po drugim awansowała na siódme miejsce. Dla Łuczak był to najlepszy występ w karierze i pierwsze punkty Pucharu Europy. Zwyciężyła Mina Fürst Holtmann, która prowadziła już na półmetku. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Camille Rast, a trzecie Francuzka Coralie Frasse-Sombet.

Pełne wyniki

Jutro w Andalo odbędą się drugie zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie pań.

Źródło: własne/FIS