Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Dobre wieści pogodowe na czwartek. Jest szansa na supergiganty (listy startowe)

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Nareszcie mamy dobre wieści pogodowe dla sympatyków narciarstwa alpejskiego. Według informacji przygotowanej przez specjalny serwis medialny mistrzostw świata, w czwartek są wielkie szanse na rozegranie dwóch zaplanowanych supergigantów. To dzięki temu, że aura ma się znacznie poprawić.

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Mistrzostwa świata w Cortinie miały rozpocząć się w poniedziałek od kombinacji alpejskiej kobiet. Ta niestety została przesunięta o tydzień z powodu złych warunków atmosferycznych. W kolejnych dniach także nikomu nie udało się powalczyć o medale przez mgłę. Dlatego organizatorzy zmuszeni byli zmienić program zawodów. W efekcie o pierwsze medale alpejki i alpejczycy mają powalczyć w czwartek.

Całe szczęście synoptycy przewidują, że jutro aura ma się znacznie poprawić. Jak czytamy w specjalnej informacji prasowej, w Cortinie ma być jutro słonecznie, mroźnie, ale co najważniejsze, przejrzyście. Na górnych częściach trasy może mocniej powiać, co jest największym zmartwieniem organizatorów. Jednak w godzinach rozgrywania konkurencji, wiatr nie powinien utrudniać zmagań.

Jako pierwsze w supergigancie mają powalczyć kobiety. Ich start zaplanowany został na 10:45. Rywalizację otworzy Marta Bassino, a z trzydziestym pierwszym numerem ruszy jedyna w stawce Polka – Maryna Gąsienica-Daniel. Panowie o medale powalczą od 13:00. Ich rywalizację zainauguruje Austriak Christian Walder. Na liście startowej, dość zaskakujące znalazł się także Mauro Caviezel. Szwajcar mimo groźnego upadku zdążył wykurować się na mistrzostwa. Więcej piszemy o tym tutaj.

Listy startowe: kobiety  |  mężczyźni

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj