Alpejski MŚ – Cortina 2021. Apoloniusz Tajner po sukcesie polskich narciarek: “To jest przedsmak igrzysk”

W szeregach Polskiego Związku Narciarskiego dziś szerokie uśmiechy. Reprezentacja Polski w narciarstwie alpejskim zanotowała w Cortinie d’Ampezzo najlepszy wynik od kilkudziesięciu lat. – To jest przedsmak przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie – skomentował w rozmowie z nami Apoloniusz Tajner.

fot. P. Ślezińska

Maryna Gąsienica-Daniel na szóstym, a Magdalena Łuczak na dziewiętnastym miejscu podczas slalomu giganta w Cortinie d’Ampezzo. To zdecydowanie wyniki powyżej oczekiwań. Takie, których jeszcze dwa lata temu trudno byłoby się spodziewać. – Tutaj się wszystko mogło wydarzyć. Maryna prezentuje już tak wysoki poziom, że liczyliśmy na jakąś niespodziankę, ale ostatecznie Maryna zajęła doskonałe szóste miejsce – ocenił prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Były trener polskich skoczków narciarskich szczególne słowa uznania skierował pod adresem 19-letniej Magdaleny Łuczak. – Ona jest tu największym zaskoczeniem. Do tego jej styl… widać, że jest mocną dziewczyną i ostro jeździ. Także te jej miejsca w Pucharze Europy nie były przypadkowe. To jest świetny wynik. Jestem dymny z tych dwóch dziewczyn – podkreślił Tajner.

Prezes przyznał też, że w kontekście Maryny Gąsienicy-Daniel, można już poważnie myśleć o dobrym wyniku na igrzyskach w Pekinie. – To jest przedsmak igrzysk, które już za rok. Widać, że jest w grze – twierdzi Apoloniusz Tajner. Co ważne, dzięki lokatom w czołowej ósemce Marynie będzie przysługiwało ministerialne stypendium. Raczej za szóstą lokatę w gigancie, chociaż Tajner zapowiada walkę o wyższą kwotę. – Chcemy to tak zinterpretować, żeby Maryna dostała stypendium za piąte miejsce w slalomie równoległym – tłumaczy prezes PZN. Konkretniej chodzi o to, aby uznano, że Maryna była na miejscach 5-8., gdyż nie było tradycyjnych pojedynków o konkretne lokaty w tym przedziale.

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj