Alpejskie lato – Lipiec#2. Co z powrotem Hirschera? Śmierć wieloletniego prezydenta FIS i koniec kariery młodej Szwajcarki

Kolejny tydzień i kolejna porcja informacji ze świata narciarstwa alpejskiego. W dzisiejszym podsumowaniu o wielkiej żałobie, kontuzjach, królu austriackiego narciarstwa i przygotowaniach reprezentacji Włoch.

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Gian Franco Kasper nie żyje

Wieloletni prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zmarł w piątek 9 lipca w wieku 77 lat. Kasper trafił do szpitala z powodu problemów kardiologicznych, niewiele ponad miesiąc temu, tuż przed wyborami na nowego prezydenta FIS. Ostatecznie wygrał je Johan Eliasch, jednak Gian Franco obejmował stanowisko przez ponad 20 lat. Od 2000 do 2008 roku był członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a od 2003 członkiem Agencji Antydopingowej. Niepodważalny pozostaje fakt, że Kasper w olbrzymim stopniu przyczynił się do rozwoju narciarstwa alpejskiego. Więcej o jego dokonaniach tutaj.

Hirscher zdementował plotki

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że Marcel Hirscher, król stoków ma powrócić do rywalizacji. Po Internecie krążyły zdjęcia pokazujące zawodnika podczas testowania nart. Sam zainteresowany wreszcie zabrał głos i jak podkreśla w rozmowie z ORF nie żałuje zakończenia kariery, dodając przy tym sarkastycznie, że prędzej zobaczymy go za kierownicą bolidu formuły 1.

Początek sezonu bez Juana Del Campo

Hiszpański slalomista urodzony w 1994 roku, Juan Del Campo złamał kość strzałkową w prawej nodze. Najbardziej znany przedstawiciel narciarstwa z Półwyspu Iberyjskiego jest już po operacji i choć w zeszłym sezonie nie zdobył żadnych punktów w Pucharze Świata, jego najważniejszym celem będzie start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Luana Flütsch zakończyła karierę w wieku 26 lat

Szwajcarka wielokrotnie w swojej karierze musiała mierzyć się z poważnymi kontuzjami, ta ostatnia odniesiona zeszłej zimy podczas zawodów Pucharu Europy w Zinal. Jak sama poinformowała jej ciało a także psychika opiera się przed kolejnym, piątym już powrotem do ścigania. Luana prezentowała się w konkurencjach szybkościowych i 8-krotnie wystartowała w zawodach Pucharu Świata.

Włoska kadra trenuje na pełnym gazie

Męska cześć kadry zjazdowej reprezentacji Włoch najbliższy tydzień spędzi na treningach w Livigno. Wśród obecnych znajdą się Emanuele Buzzi, Mattia Case oraz Matteo Marsaglia. Panie, które specjalizują się w konkurencjach technicznych będą jeździć na lodowcu Les Deux Alpes we Francji. Na zgrupowaniu pojawią się m.in Roberta Midali i Martina Peterlini.

Źródło neveitalia.it/krone.at/skiracing.com/skiweltcup.tv