Alpejskie MP w Szczyrku: Krajewska i Bydliński najlepsi w supergigancie, Wąsek i Bydliński w kombinacji

15:28, 01.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 17:47, 01.03.2018

Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim przeszły dzisiaj do historii. Po złote medale w supergigancie sięgnęli Daria Krajewska i Maciej Bydliński.

Daria Krajewska wywalczyła dzisiaj tytuł mistrzyni Polski w supergigancie. Dwudziestolatka pokonała trasę w czasie  1:18,34 sek. Rywalki nie miały z nią żadnych szans. Najbliżej była Katarzyna Wąsek, która straciła do Krajewskiej dwadzieścia pięć setnych sekundy. Ten czas pozwolił na sięgnięcie po srebrny medal. Z brązowego medalu cieszyła się Zofia Zdort. Osiemnastoletnia zawodniczka straciła jednak do złota sekundę i pięćdziesiąt dwie setne. Tuż za czołową trójką została sklasyfikowana Czeszka Klara Gasparikova (+1,71 sek.) a piątkę zamknęła Zuzanna Czapska (+2,11 sek). Przejazdu nie udało się ukończyć Magdalenie Łuczak.

W rywalizacji mężczyzn po kolejny tytuł na tych mistrzostwach sięgnął Maciej Bydliński. Zawodnik, który oficjalnie zakończył karierę przed sezonem, pokonał trasę w Szczyrku z czasem 1:16,29 sek. Walkę z nim podjął Adam Chrapek, któremu do złota zabrakło zaledwie sześć setnych sekundy. Z brązowego medalu cieszył się Szymon Bębenek. Dwudziestolatek do Bydlińskiego stracił czterdzieści osiem setnych sekundy. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Michał Michalik ze stratą 0,81 sek. a na piątym Henrik Ktrenic ze Słowacji (+0,84 sek.).

Supergiganty w wykonaniu kobiet i mężczyzn zostały zaliczone także do kombinacji alpejskiej. Drugim przejazdem był oczywiście slalom. W nim straty z super-G odrobiła Katarzyna Wąsek i z przewagą dwóch setnych sekundy sięgnęła po drugi złotym medal w Szczyrku. Wcześniej wywalczyła tytuł w gigancie. Srebrem cieszyła się Daria Krajewska. Brąz wywalczyła piąta po pierwszej rundzie Zuzanna Czapska. Trzecia w super-G Zofia Zdort, która nie ukończyła przejazdu. Jej los podzieliło jeszcze siedem uczestniczek, co spowodowało, że na liście wyników widnieje tylko sześć nazwisk.

Pełne wyniki kombinacji kobiet

Maciej Bydliński nie dał sobie wydrzeć trzeciego złotego medalu na tych mistrzostwach. Prowadził po super-G i nie tylko nie stracił tego miejsca, ale jeszcze powiększył w slalomie przewagę nad rywalami. Srebrny medalista Adam Chrapek stracił ostatecznie dziewięćdziesiąt setnych sekundy. Trzeci był Martin Hyska, ale po brąz MP sięgnął Szymon Bębenek, który stracił do Bylińskiego sekundę i dwadzieścia jeden setnych. Piąty był Andrzej Dziedzic (+2,63 sek.). Przejazdu nie ukończyli m.in. Michał Michalik oraz wczorajszy mistrz slalomu Paweł Pyjas.