Alpejczycy z kadry regionalnej trenowali w Gniewinie

fot. Anna Karczewska / PZN

fot. Anna Karczewska / PZN

Polscy alpejczycy, którzy zostali zakwalifikowani do kadry regionalnej, przebywali w dniach 18-27 sierpnia na wspólnym zgrupowaniu w Gniewinie. Obóz szkoleniowy dla zawodników z kategorii junior B i junior C zakończył się w minioną niedzielę. 

Kryterium kwalifikacji było wysokie miejsce w rankingu Młodzieżowego Pucharu Polski z ubiegłego sezonu. Do Gniewina pojechało na tej podstawie 13 zawodniczek oraz 11 zawodników z czterema trenerami, po jednym z poszczególnych regionów. Kierownikiem był Bartłomiej Kądziołka z regionu podkarpackiego, trener w Narciarskiej Szkole Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Wspólne zgrupowanie miało mieć m.in. za zadanie pokazać wszystkim zainteresowanym, że PZN nie zostawia młodych polskich alpejczyków samym sobie. Oby jednak zainteresowanie ze strony PZN na tym się nie zakończyło.

Jednym z głównych założeń obozu szkoleniowego w Gniewinie miała być integracja młodych sportowców pochodzących z różnych regionów. W trakcie zgrupowania, zawodnicy mieli codziennie przeprowadzone dwa bloki treningowe. Realizowane zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. Zgodnie z tym co dla PZN powiedział trener Kądziołka były to m.in. ćwiczenia lekkoatletyczne, gimnastyczne, koordynacyjne i równoważne, a także zajęcia w postaci gier zespołowych. Dodatkowo alpejczycy z kadry regionalnej mieli możliwość wzięcia udziału w treningu zumby – Generalnie rytm w narciarstwie alpejskim jest bardzo ważnym elementem. Poczucie rytmu bardzo przekłada się na jazdę czy to w slalomie, czy w gigancie. Bramki ustawiane są zazwyczaj rytmicznie i arytmicznie, dlatego umiejętność zmiany rytmu jest bardzo ważna i tym, którzy mają takie predyspozycje, jest po prostu łatwiej – powiedział Bartłomiej Kądziołka. Inne atrakcje z jakimi mogli spotkać się młodzi zawodnicy to wykład o zdrowym odżywianiu, badania z dietetykiem, zwiedzanie miasta Gdańsk, jazda na nartach wodnych czy spływ kajakowy.

Pełna relacja wraz z fotogalerią dostępna jest na stronie internetowej Polskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.