Alexis Pinturault po wygranej: “Wygrać we Francji? Najlepsza rzecz”

fot.: redbull.com (Photo by Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images)

fot.: redbull.com (Photo by Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images)

Faworyt gospodarzy Alexis Pinturault wygrał dzisiejsze zmagania panów w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isere. – To zawsze coś wyjątkowego móc zaprezentować się przed własną publicznością – opowiadał szczęśliwy zwycięzca.

Slalom gigant rozgrywany dzisiaj we francuskim Val d’Isere był rozgrywany płynnie i nie można powiedzieć, że jego wyniki były zaskakujące. Wygrał zaliczany do grona faworytów Alexis Pinturault, który na swoje zwycięstwo czekał od stycznia. – Moim celem jest poprawa z zawodów na zawody aż do igrzysk olimpijskich – zapowiadał Alexis po zmaganiach. – Było bardzo dużo śniegu na trasie, ale wszyscy starali się zrobić co mogli i przygotowali ją dobrze – oceniał. Francuz nie jest gościnny w Val d’Isere, bo przed rokiem też odnosił to zwycięstwo. – Myślę, że to jest trudne wygrać przez własną publicznością, ale w sumie jest najpiękniejsze. Zrobić to dwa lata z rzędu, to wręcz niesamowite i nie zdarza się często – mówił Pinturault.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu był Marcel Hirscher. Austriak jednak w drugiej turze popełnił dużo błędów i spadł na trzecią lokatę. – To były głupi błąd, denerwowałem się – przyznawał po zawodach Marcel. – W Beaver Creek jechał odważnie, ale tutaj zaryzykowałem aż nadto – dodawał.

Źródło: L’Équipe.fr/ nachrichten.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.